Wystartował serwis „REGIONY w RMF24”

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

We wtorek, 15 lutego wystartował serwis REGIONY w RMF24 z najważniejszymi informacjami lokalnymi. Jest częścią portalu informacyjnego RMF24.pl, jednej z największych polskich stron newsowych.

Obecnie serwis REGIONY w RMF24 oferuje wiadomości z 12 miast i aglomeracji Polski. Są to Kraków, Warszawa, Śląsk, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin, Olsztyn, Szczecin, Rzeszów i Zakopane.  Wkrótce będą kolejne serwisy lokalne.

Na stronie każdego regionu pojawiają się najważniejsze informacje – zarówno stricte lokalne, jak też ogólnopolskie, które mają wpływ na codzienne życie lokalnych społeczności. Czytelnicy znajdą też fotogalerie, materiały audio i wideo, raporty, specjalne projekty, autorskie tematy przygotowane przez reporterów.

RMF FM od lat niezmiennie oceniane jest przez Polaków w rankingu Instytutu Reutersa jako najbardziej wiarygodne i niezależne źródło informacji, a nasze newsy są cytowane przez inne redakcje najczęściej spośród wszystkich stacji radiowych. Pracuje na to cały sztab najlepszych dziennikarzy, redaktorów, reporterów i korespondentów w całej Polsce. Teraz chcemy dostarczać użytkownikom portalu RMF24.pl sprawdzone wiadomości lokalne oparte na rzetelnym dziennikarstwie, materiały które dotyczą samorządów i lokalnych społeczności. Serwis REGIONY w RMF24 codziennie informuje o najważniejszych wydarzeniach, które dzieją się blisko ludzi i które ich bezpośrednio dotyczą. Jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród naszych użytkowników na treści z ich małych ojczyzn – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

fot. Grupa RMF

Treści w serwisie REGIONY

Treści redagują reporterzy „Faktów RMF FM” i specjalny, kilkuosobowy zespół w portalu RMF24.pl. Każdy użytkownik serwisu może też zostać jego współtwórcą i zgłosić newsa, podzielić się swoją opinią, skomentować bieżące wydarzenia. Zgłoszenia trafiają bezpośrednio do dziennikarzy w danym regionie.

Dział REGIONY ma intuicyjną nawigacji. Z menu głównego portalu można przejść do stron konkretnych miast. Materiały lokalne mają również swoje stałe miejsce w wydzielonej sekcji na stronie głównej RMF24.pl. Wybrane newsy trafiają też do grupy „Najważniejsze Fakty”.