Zmiany w Grupie Eurozet. Smolarek naczelnym Radia Zet

  • Radio
  • Eurozet
Autor: mtom

Od września nowym redaktorem naczelnym Radia ZET został Mariusz Smolarek. Natomiast stanowisko naczelnego w Antyradiu objął Marcin Bąkiewicz, a w Chilizet – Dariusz Staniak.

Michał Celeda złożył rezygnację ze stanowiska redaktora naczelnego Radia ZET, motywując decyzję względami osobistymi. Po kilkumiesięcznym urlopie wróci obejmie nowe obowiązki w grupie Eurozet. Jego funkcję przejął Mariusz Smolarek, dotychczasowy redaktor naczelny i dyrektor programowy Antyradia i Chillizet, który jednocześnie przestał pełnić funkcje redaktora naczelnego i dyrektora programowego Antyradia i Chillizet.

Wybór Mariusza Smolarka na stanowisko redaktora naczelnego Radia ZET to dobrze przemyślana decyzja. Pod jego kierownictwem Antyradio odnosi największe sukcesy w historii, w kilku miastach będąc w trójce najchętniej słuchanych rozgłośni radiowych. Jestem przekonana, że jego umiejętność pracy z zespołem, profesjonalizm i wyczucie radiowe przyniesie również wymierne korzyści dla Radia ZET.

mówi Ewa Rosiewicz, prezes Grupy Eurozet.

Mariusz Smolarek jest związany z radiem od 1995 roku. Pracował w Radiu Live w Częstochowie, RMF FM i Radiu Złote Przeboje. W 2005 roku dołączył do katowickiej redakcji Antyradia. W 2008 roku został szefem katowickiego oddziału stacji, a w 2013 roku przeniósł się do Warszawy, obejmując stanowisko szefa anteny Antyradia. W 2015 roku został redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym stacji, która dziś notuje swoje rekordowe wyniki słuchalności. Od początku 2020 roku był też redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Chillizet.

Zmiany na kierowniczych stanowiskach w Antyradiu i Chilizet

W związku ze zmianami w strukturze Eurozetu, Marcin Bąkiewicz przejął obowiązki redaktora naczelnego i dyrektora programowego Antyradia. Nową funkcję będzie łączyć z dotychczasową – dyrektora muzycznego stacji, którym jest od 2016 roku. W Chillizet funkcję redaktora naczelnego i dyrektora programowego objął Dariusz Staniak, pozostając jednocześnie dyrektorem muzycznym. Staniak był już redaktorem naczelnym Chillizet w latach 2015-2017. W maju 2020 wrócił do stacji jako dyrektor muzyczny.