Zmiany w Radiu Wrocław. Marcin Rosiński odwołany

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Rada Mediów Narodowych dokonała zmian w Radiu Wrocław.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, ze stanowiska szefa dolnośląskiej rozgłośni został odwołany Marcin Rosiński. Pracownik będący dyrektorem radia w latach 2019-2023 w przeszłości był związany z wrocławskim ośrodkiem regionalnym Telewizji Polskiej. W ostatnim okresie pracy przez większość czasu był obecny na antenie TVP Info w roli prezentera i reportera sejmowego. Na ten moment nie wiadomo, czy powróci on do telewizji państwowej, czy będzie kontynuował karierę poza mediami.

Była dziennikarka TVP3 Wrocław szefową Radia Wrocław

Rada Mediów Narodowych powołała na stanowisko szefowej Radia Wrocław Anitę Białek. Obecnie jest wykładowczynią na Wrocławskiej Akademii Biznesu, a także zasiada w radzie nadzorczej ZECService. Pracowała ponadto jako dyrektor biura komunikacji i marketingu  w Polskiej Spółce Gazownictwa.  Dziennikarka w latach 2010 – 2012 przewodziła TVP Wrocław, gdzie prowadziła „Fakty” w latach 1995-2000.  Jak wtedy nieoficjalnie informował Pressserwis, jej wybór miało rekomendować Prawo i Sprawiedliwość, które miało członków w radzie nadzorczej TVP.

Co to Radio Wrocław?

Radio Wrocław to rozgłośnia Polskiego Radia zrzeszona w Audytorium 17. Emituje swój program całodobowo na obszarze całego województwa dolnośląskiego. Sygnał dociera także do województw ościennych oraz na tereny przygraniczne Czech i Niemiec. Posiada lokalne oddziały w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.