Zmiany w ramówce NTL Radomsko. Stacja rezygnuje z programów TV Toya, powraca „Rozmowa dnia”

  • Telewizja
Autor: mbog

W poniedziałek, 28 września zostało wyemitowane ostatnie wydanie „Wydarzeń” TV Toya na antenie NTL Radomsko. Nadawca stacji rezygnuje również z emisji pozostałych programów łódzkiej telewizji.

W marcu na antenie NTL Radomsko zadebiutowały programy przygotowywane przez TV Toya. Wśród nich były między innymi serwisy informacyjne „Wydarzenia”, „Sport” i „Pogoda”, a także audycja publicystyczna „Punkt widzenia”. Na antenie stacji pojawiały się również programy „Łodzianie z importu” i „Podsłuchane w tramwaju”.

Podsłuchane w tramwaju
W programie „Podsłuchane w tramwaju” prowadząca zadawała pytania osobom podróżującym tramwajami – fot. TV Toya

3 października na antenę telewizji powróci „Rozmowa dnia”. W programie prowadzący rozmawia z politykami, działaczami społecznymi i ekspertami na temat lokalnych wydarzeń. Ostatnie wydanie przed przerwą zostało wyemitowane 13 lipca. „Rozmowa dnia” będzie emitowana o innej porze w zależności od dnia tygodnia.

Rozmowa dnia
„Rozmowa dnia” – fot. NTL

NTL Radomsko jest stacją skierowaną do widzów z części województwa łódzkiego i śląskiego. Zgodnie z koncesją codziennie przez co najmniej godzinę na antenie stacji muszą być emitowane premierowe programy poświęcone tematyce lokalnej dotyczącej społeczności objętej zasięgiem nadawania programu.

Nadawcą Niezależnej Telewizji Lokalnej Radomsko jest spółka MWE Broadcast (do 7 lipca NTL Radomsko). Firma w 2019 roku wygenerowała stratę netto w wysokości prawie 1,3 miliona złotych.