Zmiany w RMF24. Więcej serwisów informacyjnych oraz muzyki alternatywnej

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mtom

Od poniedziałku, 28 marca Radio RMF24 nadaje w nowej odsłonie. Zmieniono logo stacji oraz oprawę dźwiękową. Zapowiedziano również zwiększenie serwisów informacyjnych oraz pasmo weekendowe na żywo.

Odświeżenie stacji jest tłumaczone przez nadawcę pierwszymi urodzinami rozgłośni. W dni powszednie dodatkowe odsłony „Faktów” będą nadawane w połowie każdej godziny między 9:30 a 14:30. Dzięki temu serwisy informacyjne pojawiają się co pół godziny od 5:00 do 19:00. W pozostałych godzinach „Fakty” nadawane są równolegle z główną anteną RMF FM. Utrzymany zostanie więc układ emisji, który został wprowadzony po wybuchu wojny w Ukrainie.

Nowe pasmo w weekendy

Oprócz tego bez zmian emitowane są trzy pasma w dni powszednie prowadzone przez dziennikarzy RMF FM nadawane na żywo od 7 rano, w których znajdują się dodatkowe relacje reporterów i korespondentów, wywiady z gośćmi, analizy ekspertów, doniesienia agencyjne i sondy uliczne. W weekendy w godzinach 9-14 pojawi się nowe pasmo na żywo, które poprowadzi m.in. Paulina Sawicka. Dziennikarka była zmiana wcześniej z Radiem Szczecin.

Grzegorz Pawlak głosem RMF24. Odświeżona baza muzyczna stacji

Radio RMF24 ma też nową oprawę dźwiękową. Głosem stacji został Grzegorz Pawlak – aktor teatralny, dubbingowy oraz lektor. Zmianom uległa również muzyczna playlista rozgłośni – pojawi się więcej utworów z gitarowym brzmieniem i z pogranicza muzyki alternatywnej, m.in. utwory Igo, Kaśki Sochackiej, George’a Ezry, Eddiego Veddera, Kwiatu Jabłoni. Jak zapowiada nadawca, baza muzyczna została odświeżona i dostosowana do gustów słuchaczy Radia RMF24. W dalszym ciągu główny trzon muzyczny będzie stanowić gitarowy popu i pop rock z domieszką klasyki rocka.

RMF24 jest rozgłośnią internetową, która nadaje od marca 2021 roku. Stacji można słuchać na portalu www.rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnej RMF ON.