10 kwietnia pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Transmisja uroczystości w TVP1, TVP Info, Polsat News i TVN24

  • Radio
  • Telewizja
  • Polsat
  • Polskie Radio
  • TVP
Autor: mbog

10 kwietnia o godzinie 12:00 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość będzie miała charakter państwowy. Artysta zmarł w poniedziałek, 5 kwietnia.

Krzysztof Krawczyk był piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem. Zadebiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął w 1973 roku. W latach 80-tych artysta wyjechał do Stanów Zjednoczonych, do Polski wrócił na początku kolejnej dekady. Najbardziej znanymi utworami Krawczyka są: „Chciałem być”, „Parostatek”, „Mój przyjacielu”, „Bo jesteś Ty” i „Trudno tak” (piosenka nagrana wspólnie z Edytą Bartosiewicz).

Jak informuje portal RMF24.pl, Msza święta w intencji Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w archikatedrze w Łodzi. Pogrzeb natomiast będzie miał miejsce na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach.

Mszę pogrzebową Krzysztofa Krawczyka pokaże telewizyjna Jedynka. Początek transmisji w sobotę, 10 kwietnia o godzinie 12:00. Natomiast ceremonia pochówku będzie transmitowana w TVP Info od godziny 15:00.

Stacje radiowe i telewizyjne przypominają twórczość Krawczyka

Polskie Radio uruchomiło specjalny kanał internetowy, w którym prezentowane są utwory Krzysztofa Krawczyka. Stacji można słuchać w usłudze „Moje PolskieRadio.pl”.

Przedstawiamy słuchaczom piosenki z różnych okresów twórczości. Skupiamy się głównie na solowej karierze, a także na występach w zespole Trubadurzy – mówi Piotr Wawrowski z Polskiego Radia.

W dniu pogrzebu telewizja Polsat przypomni recital artysty z 2008 roku. Na scenie sopockiego amfiteatru świętował wówczas 45-lecie swojej pracy artystycznej. Towarzyszyli mu zaproszeni specjalnie z tej okazji goście m.in.: Trubadurzy, Edyta Bartosiewicz, Muniek Staszczyk, Norbi, Edyta Górniak, a akompaniowała orkiestra pod batutą Adama Sztaby. Koncert „Życie jak wino” będzie można obejrzeć 10 kwietnia o godzinie 21:05 w telewizji Polsat. W kolejnych dniach wydarzenie przypomną stacje Eska TV, Super Polsat, Polsat One i Polsat 2.

Natomiast TVP 2 w sobotę o godzinie 22:00 pokaże specjalnie przygotowany program – „Największe przeboje Krzysztofa Krawczyka”.

Aktualizacja

Transmisja uroczystości pogrzebowych artysty również w Polsat News. Stacja pokaże też dokument na temat zmarłego piosenkarza.

Ceremonię pogrzebową pokaże również TVN24.