13. edycja festiwalu Mastercard Off Camera w Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W tym roku Festiwal Mastercard Off Camera przenosi się do internetu. Od 11 do 25 września w Playerze będzie można obejrzeć pełną kolekcję filmów konkursowych festiwalu kina niezależnego.

Pandemia Covid-19 zamieniła filmową majówkę w jesienne święto kina niezależnego. Ze względu na szczególne okoliczności Festiwal Mastercard Off Camera przeniósł się do przestrzeni online. Wszystkie pokazy festiwalowe – a także wydarzenia towarzyszące, jak rozmowy z twórcami czy koncerty – będzie można śledzić w Playerze, w dedykowanej strefie.

Pandemia była i wciąż jest dla nas wszystkich lekcją. Odrabiamy ją i wyciągamy wnioski. Dzięki pomocy Partnerów nadal możemy wspierać odważne kino i młodych twórców. Uczymy się nowej, wirtualnej rzeczywistości, dzięki której widzowie z całej Polski będą mogli poznać festiwalowy repertuar i przekonać się, czym jest kino niezależne. A to wszystko w ramach współpracy z serwisem player.pl – powiedział Szymon Miszczak, Dyrektor Festiwalu.

Mastercard Off Camera to kultowy festiwal, szczególnie wśród fanów dobrego kina. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy w tym roku razem z jego organizatorami przenieść wydarzenie do świata online. Mamy nadzieję, że widzowie docenią możliwość oglądania najciekawszych filmów z całego świata z zacisza własnego domu – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl.

Na program festiwalu składają się pierwsze lub drugie filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje będą walczyć o nagrodę Kulczyk Foundation. Zaplanowano również sekcje specjalne: „Między nami kobietami”, „Znowu w drodze”, „Tanie dreszcze” oraz „Związki i rozwiązki”. Fani Festiwalu znajdą coś dla siebie wśród filmowych propozycji z sekcji „Panorama”, „Festiwalowe Hity” czy „Amerykańscy Niezależni”.

Festiwalowi Mastercard Off Camera od lat towarzyszy SerialCon. W tym roku odbędzie się specjalna edycja, która będzie trwała aż 10 dni – od 12 do 21 września. Fani seriali będą mogli uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, nie wychodząc z domu.

Wydarzenia towarzyszące w Krakowie

Mimo że festiwal przenosi się do świata wirtualnego, nie zrywa ze swoim rodowodem. Znane krakowskie lokalizacje będą tłem najciekawszych spotkań. Każdy kinoman będzie miał szansę zobaczyć rozmowy Oliviera Janiaka z gwiazdami, wywiady z twórcami polskiego kina i program Alicji Myśliwiec „2020. Plan B”. Nie zabraknie również akcentów muzycznych. Twórcy występujący w ramach Off Sceny przygotowali specjalne koncerty online dla fanów alternatywnego brzmienia.