„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” od 11 grudnia w Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W piątek, 11 grudnia w serwisie player.pl zostanie udostępniony dramat sensacyjny „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Produkcja, oparta na faktach, opowiada o młodym mężczyznie niesłusznie skazanym na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki.

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie.

W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Historia pokazuje nieznane wątki i rzuca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy.

Reżyserem filmu jest Jan Holoubek. W obsadzie znaleźli się m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach jak: „Chce się żyć” czy seriale „Pułapka” i „Pierwsza miłość”.

Film dostępny będzie od piątku, 11 grudnia w ofercie transakcyjnej platformy player.pl za 25 złotych (dostęp na 48 godziny).