Adam Feder rozpoczyna współpracę z Super Expressem. W planach reportaż w Korei Południowej

  • Prasa
  • Telewizja
  • Dzienniki
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Adam Feder – dziennikarz zwolniony z redakcji „Dzień dobry TVN” – rozpoczął współpracę z dziennikiem Super Express i portalem SE.pl. Ponadto dziennikarz planuje realizować autorskie reportaże, które będą publikowane w serwisie YouTube.

Adam Feder planuje zrealizować reportaż w Korei Południowej. Produkcja dotyczyłaby muzyki K-Pop – jej głównych artystów oraz fenomenu tego gatunku muzycznego na świecie. Dodatkowo dziennikarz chciałby osobiście przeprosić bohaterów ostatniego reportażu „Dzień dobry TVN” – Jeona Jeong-guka i Junga Ho-seoka. W tym celu Adam Feder rozpoczął zbiórkę za pośrednictwem serwisu Patronite. Dziennikarz o swoich planach poinformował za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.

Adam Feder jest dziennikarzem i prezenterem. Od 2003 roku pracował w Telewizji Polskiej. Dziennikarz z publicznym nadawcą związany był do 2016 roku. Następnie dołączył do ekipy Nowa TV. Przygotowywał materiały dla serwisu informacyjnego „24 godziny”, a w późniejszym czasie prowadził także autorski program „FedeRacja”. Ze stacją rozstał się wraz z początkiem 2019 roku. Później przez kilka miesięcy był prowadzącym i komentatorem w interatywnym programie Superstacji – „Bez ograniczeń”.

Od października 2019 roku Adam Feder realizował materiały dla porannego programu „Dzień dobry TVN”. Pod koniec stycznia dziennikarz został zwolniony w wyniku emisji reportażu o „100 najpiękniejszych męskich twarzach na świecie”. Feder w swoim materiale pytał się przechodniów o urodę piosenkarza zespołu BTS. Grupa TVN Discovery Polska uznała, że wydźwięk materiału był niezgodny z wartościami wyznawanymi przez spółkę.