Barca i Real grają w lidze hiszpańskiej, walka Juventusu o ćwierćfinał LM

• Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie starcia Barcy i Realu w LaLiga, a także Juventus z Wojciechem Szczęsnym gra o ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

Piłka nożna, LaLiga Santander, mecz FC Barcelona vs. CA Osasuna (niedziela, 20:55 w Eleven Sports 1)

Barcelona walczy o to, by dotrzeć do czołówki. Jej rywalem jest Osasuna, która jest jedenasta w tabeli ligowej. Do czołowej szóstki jej trochę brakuje, jednak wszystko jest możliwe. Barcelona jest trzecia i 7 pkt brakuje im do drugiej w tabeli Sevilli. Potrzeba dużo determinacji, by dogonić Sevillę. Na ten moment pewnie o dogonieniu Realu nie ma mowy, bo strata jest zbyt duża. Na pewno będą chcieli szukać „darmowych” punktów, które pomogą im w dogonieniu czołówki. A takie można znaleźć w spotkaniach takie jak ten mecz z Osasuną, choć ta nie będzie chciała się poddać. Wiele drużyn już pokazało, że na Camp Nou można ukraść punkty Barcelonie, dlatego też każda opcja jest możliwa.

Piłka nożna, LaLiga Santander, mecz RCD Mallorca vs. Real Madryt CF (poniedziałek, 20:55 w Canal+Sport 2)

foto. YouTube Real Madrid

Real jedzie na wyjazdowy mecz do Mallorki. Jest to mecz z szesnastą drużyną LaLiga, która jest zaledwie 2 pkt nad strefą spadkową. Każdy mecz jest dla nich ważny, szczególnie w momencie, w którym mają serię czterech przegranych spotkań. To, że w tej kolejce jest to mecz z Realem nie pomaga im. Mogą przełamać serię, ale raczej to się nie stanie. Real powinien z tego meczu wywieźć 3 pkt, mimo że ostatnio ma problemy w grze ofensywnej. Carlo Ancelotti musi popracować nad tym, by jego drużyna mogła zdecydowanie wygrać to spotkanie. I taki mecz powinien być dla nich ważny, bo, kto wie, mogą powiększyć przewagę nad drugą Sevillą do 11 pkt.

Piłka nożna: Liga Mistrzów UEFA, rewanżowy mecz 1/8 finału Juventus FC vs. Villarreal CF (środa, 20:55 w TVP1 i Polsacie Sport Premium 1, skróty wszystkich spotkań w TVP Sport o 22:55)

Rewanżowe starcie na Juventus Stadium. Starcie w Villarrealu zakończyło się remisem 1:1. „Żółta łódź podwodna” dała radę wywieźć równy wynik ze swojego starcia domowego, to dzięki kluczowemu trafieniu w 66. minucie Daniego Parejo. Juventus do tej minuty wiózł wynik 1:0, to za sprawą trafienia Vlahovicia już w pierwszej minucie spotkania. Jest równo, więc każdej z drużyn będzie zależało na tym, by w tym spotkaniu zbudować przewagę i zdobyć bramkę, a nawet więcej bramek. Te mogą być kluczowe do awansu do najlepszej ósemki tej edycji Ligi Mistrzów.