Polska gra z Niemcami i Mołdawią, finał Ligi Narodów, Francja z Grecją

  • Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie eliminacje, mecz towarzyski oraz finał Ligi Narodów.

Piłka nożna, mecz towarzyski Polska vs. Niemcy i eliminacje EURO 2024 – Mołdawia vs. Polska (piątek i wtorek, 20:35 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1)

fot. YT TVP Sport

Mecz towarzyski i mecz eliminacyjny. Takie zadania czekają Polaków w czerwcowym oknie reprezentacyjnym. Najpierw, na Stadionie Narodowym Polacy zagrają hitowe starcie z Niemcami. Będzie to okazja do sprawdzenia nowych wariantów gry przed Fernando Santosa, a także do przetestowania młodych zawodników. Również będzie to pożegnanie Kuby Błaszczykowskiego, który rozegra ostatnie spotkanie w biało-czerwonych barwach. Dla Santosa jest to niepotrzebny mecz, ale i tak mimo wszystko zostanie rozegrany. Takowym jednak nie będzie starcie w Kiszyniowie z Mołdawią. Tam Polacy jadą po to, by zgarnąć 3 punkty.

Piłka nożna, Liga Narodów UEFA, mecz finałowy Chorwacja vs. Hiszpania (niedziela, 20:35 w Polsacie Sport Extra i TVP Sport)

fot. YouTube Selección Española de Fútbol (SeFutbol)

Wielki finał Ligi Narodów UEFA 2022/2023. W nim zagrają Chorwaci którzy w fanatastycznym stylu po dogrywce pokonali gospodarzy, Holendrów 4:2. Ich rywalem będą Hiszpanie, którzy w drugim półfinale pokonali Włochów 2:1 po golu Joselu w 88. minucie. Stawką spotkania jest złoto Ligi Narodów. Faworytów nie ma w tym starciu o, jak się wydaje, ogromną stawkę.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024, mecz Francja vs. Grecja (poniedziałek, 20:35 w Polsacie Sport)

fot. YT FIFA

Francja gra na Stade de France ze znacznie słabiej prezentującymi się Grekami. Oba zespoły dobrze rozpoczęły kampanię eliminacyjną. Francuzi dwukrotnie wygrali, Grecy triumfowali raz, bo to będzie dla nich drugie starcie w tej kampanii. Faworytami meczu są gospodarze, którzy wydają się być zdecydowanie lepiej dysponowani od wielu miesięcy. Stawką wciąż są trzy punkty, a dla Greków ważnym będzie urwanie jakichkolwiek w tym ważnym dla nich starciu.