Siatkarska Liga Narodów kobiet i mężczyzn, żużlowe Grand Prix Polski

  • Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie siatkarskie reprezentacje oraz Grand Prix Polski na żużlu.

Siatkówka mężczyzn, Liga Narodów, mecze Polska vs. USA i Włochy vs. Polska (sobota, 12:50 i niedziela, 12:20 w TVP1 i Polsacie Sport)

fot. CEV

Siatkarze rozgrywają kolejny turniej Ligi Narodów. Tym razem swoje mecze rozgrywają w Rotterdamie. W poprzednich dniach zagrali swoje mecze z Niemcami i Holendrami. W weekend Polacy zagrają starcia z Amerykanami i Włochami. Oba starcia są ważne do wygrania, by wciąż morale drużyny Nikoli Grbicia były wysokie.

Polacy mają zapewniony awans do finałowej fazy rozgrywek, bo turniej odbędzie się w Polsce. Nie zmienia to faktu, że Biało-Czerwoni mogą nadal walczyć o to, by dobrze prezentować się na parkiecie.

Żużel, Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim (sobota, 18:55 w TTV, studio od 18:35, turniej bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze, kwalifikacje o 12:55 w Eurosporcie 1)

fot. YT Eurosport Polska

Piąta runda indywidualnych mistrzostw świata na żużlu to będzie Gorzów Wielkopolski. Na stadionie Edwarda Jancarza najlepsi zawodnicy świata będą rywalizowali o drugie w tym sezonie Grand Prix Polski. W pierwszym, które odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie najlepszy był Fredrik Lindgren przed Jackiem Holderem i Bartoszem Zmarzlikiem.

Polak po triumfie w Teterowie prowadzi w klasyfikacji generalnej z 20 punktami przewagi nad Holderem. Rok temu zawodnik Motora Lublin był trzeci na tym torze, jednak w 2020 roku wygrał pierwszą z rozgrywanych na nim dwóch rund MŚ. Przed Zmarzlikiem wielkie zadanie, ale po tej rundzie także powinien być liderem cyklu.

Siatkówka kobiet, Liga Narodów, mecze USA vs. Polska i Polska vs. Niemcy (środa, 8:20 i czwartek, 4:50 w TVP Sport i Polsacie Sport)

fot. TVP Sport

Siatkarki w koreańskim Suwon zagrają ostatni turniej Ligi Narodów przed finałowymi rozgrywkami w amerykańskim Arlington. Obecnie prowadzą w rozgrywkach grupowych, mając na koncie 7 zwycięstw i 1 porażkę. Podopieczne Stefano Lavariniego prezentują się w tym sezonie znakomicie. W pierwszych dwóch meczach trzeciego turnieju zagrają z Amerykankami i Niemkami. Trudniejszym starciem powinien być mecz środowy. Rywalki gonią Biało-Czerwone będące na prowadzeniu. Gorszy bilans setów sprawił, że są drugie. Mecz rozgrywany w środowy poranek może być hitem całego koreańskiego turnieju.