Belgijski serial „Dzień” od 10 lipca w Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Platforma streamingowa Player.pl poszerza swoją ofertę o belgijski serial kryminalny „Dzień”. Pierwsze dwa odcinki produkcji będzie można obejrzeć od 10 lipca.

Niewielkie flamandzkie miasteczko. Pewnego dnia jego spokój zaburza drastyczne wydarzenie – banda uzbrojonych złodziei napada na bank. Barykadują się w środku budynku, biorąc za zakładników grupę bezbronnych pracowników i klientów placówki. Na miejscu zjawia się policja, wyszkoleni negocjatorzy, a także media i zmartwieni mieszkańcy. Rozpoczyna się nerwowy wyścig z czasem trwający 24 godziny.

Serial ukazuje wydarzenia tego feralnego dnia z różnych perspektyw: próbującej negocjować z bandytami i ocalić życie zakładników policji, grupy dziennikarzy relacjonujących każdą minutę miasteczkowego dramatu, planujących kolejne kroki bandytów, a także walczących o życie zakładników i ich zrozpaczonych rodzin. Z każdym odcinkiem akcja zaczyna się zacieśniać, a nowe fakty wychodzą na światło dzienne.

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy belgijskiego kina: Jeroena Percevala, Lynn Van Royen i Geerta Van Rampelberga.

Dzień
Seria ukazuje historię z różnych perspektyw – fot. TVN

12-odcinkowy serial „Dzień” będzie mieć swoją premierę w piątek, 10 lipca w Playerze. Kolejne odcinki serialu udostępniane będą co tydzień.