Bezpłatne Audycje Komitetów Wyborczych od 11 maja w Telewizji Polskiej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska od 11 do 24 maja udostępni czas antenowy komitetom wyborczym startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego. „Bezpłatne Audycje Komitetów Wyborczych” będzie można oglądać w TVP 1, TVP 2, TVP 3 i TVP Polonia.

Zgodnie z Ustawą Medialną i Kodeksem Wyborczym Telewizja Polska musi zapewnić możliwość rozpowszechniania audycji wyborczych komitetom. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego, TVP 1 oraz TVP 2 mają obowiązek emisji bezpłatnych spotów przez 360 minut, a TVP Polonia przez 180 minut. Ponadto na antenie każdego z ośrodków regionalnych komitety wyborcze otrzymują 600 minut czasu antenowego.

Program 1 Telewizji Polskiej będzie emitować „Bezpłatne Audycje Komitetów Wyborczych” codziennie po godzinie 22. Wyjątkowo, w dni w które TVP 1 będzie transmitować Eurowizję, finał Pucharu Włoch oraz benefis Agnieszki Radwańskiej, spoty wyborcze pojawią się o godzinie 20:25 – tuż po programie „Alarm”.

Natomiast spoty wyborcze w TVP 2 pojawią się na antenie od poniedziałku do piątku o godzinie 18:35 – po paśmie informacyjnym. Ponadto w dwie majowe soboty Dwójka przekaże czas antenowy komitetom o 17:35, a w niedziele o 17:20.

„Bezpłatne Audycje Komitetów Wyborczych” w TVP Polonia będą prezentowane od poniedziałku do piątki o godzinie 17:55, a także w soboty i niedziele o 18:50.

Ośrodki regionalne Telewizji Polskiej będą emitować audycje wyborcze codziennie w kilku pasmach antenowych. Od poniedziałku do piątku wyborcy będą mogli zapoznać się ogłoszeniami komitetów o godzinie 17:00 oraz o 19:05. Natomiast w weekend audycje komitetów będą prezentowane o godzinie 7:00, 17:00 oraz 22:45.

Ponadto Biuro Reklamy TVP oferuje odpłatne rozpowszechnianie spotów wyborczych na wszystkich antenach Telewizji Polskiej (za wyjątkiem TVP Sport i TVP ABC), a także w stacjach Michał Winnicki Entertainment oraz w Active Family.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 odbędą się 26 maja. Tego dnia lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00-21:00. Wieczorem na antenie TVP 1, TVP Polonia oraz TVP Info zostanie pokazany „Wieczór Wyborczy”.