Usługa Premiery Canal+ dostępna w aplikacji na Android, iOS oraz Android TV

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mbog

Canal+ rozszerza dostęp do biblioteki VOD o kolejne platformy. Od 27 lipca z usługi Premiery Canal+ mogą również korzystać użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android lub iOS, a także telewizorów z Android TV.

Usługa Premiery Canal+ gromadzi w jednym miejscu produkcje największych studiów i dystrybutorów filmowych. W ogólnodostępnej bibliotece filmów VOD dostępne są produkcje m.in. Universal Studios, Paramount Pictures, The Walt Disney Company, 20th Century Studios, Dream Works, Sony Pictures, Cineman, Kino Świat, Best Film, Next Film, M2 Films, Kino Polska i Telewizji Polsat.

Użytkownicy usługi mogą obejrzeć produkcje, takie jak: „Sonic. Szybki, jak błyskawica”, „Kobiety Mafii 2” oraz „30 gramów”. Ponadto dostępne są filmy dokumentalne, m.in. o grupie Depeche Mode „Spirits in the forest”, czy animacje dla najmłodszych, np. „Klara Muu!” i „Księżniczka łabędzi: królewskie zaślubiny”.

Premiery Canal+
fot. Canal+

Dotychczas produkcje można było oglądać wyłącznie za pomocą przeglądarki internetowej w ramach Canal+ Telewizja przez internet. Od teraz usługa jest dostępna również dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS w wersji 11 i nowszych oraz Android w wersji 7 i nowszych, a także Android TV.

Każdy wypożyczony film przypisywany jest do konta, a nie urządzenia czy platformy, na której dokonano płatności, dlatego odtwarzanie można rozpocząć na dowolnym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją lub przez przeglądarkę internetową. Ponadto obsługiwana jest funkcja „kontynuuj oglądanie”, co pozwala na wznowienie odtwarzania na innym urządzeniu od momentu, w którym użytkownik przerwał seans.

Platforma zapowiada, że wkrótce usługa Premiery Canal+ będzie dostępna również jako aplikacja na platformy Tizen (Samsung) oraz webOS (LG).