Biuro Reklamy TVP rozpoczęło współpracę z Kanałem Sportowym

  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

Biuro Reklamy Telewizji Polskiej rozpoczęło sprzedaż reklam i współpracę z Kanałem Sportowym.

TVP wydała komunikat w czwartek, 3 listopada. Współpraca dotyczy sprzedaży reklam przy treściach wideo w ramach nowej strony kanału i aplikacji mobilnej. Uruchomiono je 7 października br. Treści na stronie są bezpłatne, ale będą zamieszczane również ekskluzywne materiały (program pokerowy „Wieczorowy Klub AA”) oraz, jeżeli pozyskają prawa sportowe – transmisje różnych dyscyplin. Dodatkami są np. dogrywki Hejt Parków i innych programów. Nową platformę w obszarze technologicznym przygotowała firma Redge Media specjalizująca się w platformach streamingowych. Sprzedażą ofert marketingowej Kanału zajmuje się agencja marketingu sportowego Arskom.

Współpraca z Kanałem Sportowym jest dla nas uzupełnieniem oferty digital o unikatowe i jakościowe treści sportowe. Jako broker z dużym doświadczeniem będziemy wspierać naszego partnera w monetyzacji jego treści w środowisku multiscreen, a jednocześnie oferować reklamodawcom kompleksowy produkt sportowy. Dzięki tej współpracy umacniamy się na pozycji lidera sportowych treści wideomówi Adrian Wojtaszek, Zastępca Dyrektora ds. mediów interaktywnych w Biurze Reklamy TVP

O Kanale Sportowym

Kanał Sportowy nadaje na YouTube od 1 marca 2020 roku. W tej chwili ma 911 tysięcy subskrypcji. W ramówce można znaleźć głównie programy o tematyce piłkarskiej, a także magazyny dotyczące NBA, Formuły 1, tenisa, boksu, żużla czy mieszanych sztuk walki. Również obecne są programy „Hejt Park” z rozmowami ze sportowcami i osobami z różnych dziedzin kultury, sztuki i polityki. Właścicielami są Mateusz Borek, Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Tomasz Smokowski. Prezesem zarządu jest Maciej Sawicki. Od początku sierpnia kanał nadaje ze studia w Konstruktorska Business Center w Warszawie. Obecnie w przedsprzedaży jest „Przewodnik Sportowy”, który jest vademecum związanym z mistrzostwami świata w Katarze.