Kanał Sportowy uruchomił platformę VOD. Ruszyli także z aplikacją i nowym formatem

  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

W piątek, 7 października Kanał Sportowy uruchomił swoją platformę VOD.

Rozpoczęcie działania strony ogłosił w programie „Hejt Park” Krzysztof Stanowski. De facto można było na nią wejść już w trakcie piątku, 7 października. Na niej zamieszczane są materiały, które równolegle są dostępne także na YouTube. Równocześnie ze stroną ruszyła aplikacja mobilna Kanału Sportowego (dostępna w Google Play i App Store, a wkrótce także na telewizorach), która jest powieleniem treści dostępnych na stronie internetowej. Apka również była dostępna w sklepach od początku dnia.  Stanowski w programie powiedział, że treści na stronie mają być bezpłatne, ale będą zamieszczane również ekskluzywne materiały oraz, jeżeli pozyskają prawa sportowe – transmisje różnych dyscyplin. Dodatkami będą np. dogrywki Hejt Parków i innych programów. Jednocześnie kanał na YouTube pozostaje bez zmian. Stanowski określił stronę jako „dodatek do YouTube’a”.

Nową platformę w obszarze technologicznym przygotowała firma Redge Media specjalizująca się w platformach streamingowych. Sprzedażą ofert marketingowej Kanału zajmuje się agencja marketingu sportowego Arskom.

Jak oglądać treści na stronie Kanału Sportowego?

Aby oglądać materiały należy posiadać bezpłatne konto w serwisie. Rejestracji można dokonać wchodząc tutaj, za pomocą konta Google, Facebook, Twitter czy Apple lub w sposób tradycyjny, podając e-mail, hasło, a potem przepisując kod Captcha. Następnie należy kliknąć w potwierdzenie na skrzynce e-mail i konto działa. Materiały na stronie są poprzedzone reklamami. W ramach playera można zmieniać jakość odtwarzania, a także jego prędkość. Można także włączyć odtwarzacz na pełen ekran lub miniodtwarzacz.

fot. kanalsportowy.pl

Strona oferuje także test łącza oraz diagnostykę. Jak napisano w FAQ, na ten moment nie przewidują płatnych treści.

fot. kanalsportowy.pl

Zapowiedzi VOD Kanału Sportowego

Pierwsza zapowiedź portalu VOD pojawiła się podczas „Zebrania zarządu” 24 października 2021 roku. Według założeń podanych przez prezesa Macieja Sawickiego, początkowo zamieszczane tam propozycje mają być za darmo. Platforma umożliwia Kanałowi na wrzucanie propozycji, za które mogliby otrzymać bana od YouTube. Wśród nich mieści się poker, o którym włodarze wspominają od wielu miesięcy, a którego testy odbyły się w zeszłym miesiącu w studiu. Program „Wieczorowy Klub AA” jest wrzucony tylko na stronie. Występują w nim Piotr Szumowski, Michał Przysiężny, Bartosz Soćko, Kuba Kosecki, Marcin Mroczek, Kacper Ruciński, Piotr Włodarczyk i Krzysztof Stanowski. Według Stanowskiego pierwsze odcinki są długie i być może w przyszłości będą krótsze. Aplikacja natomiast była zapowiadana od startu w marcu 2020 roku i wielokrotnie jej start był przesuwany.

O Kanale Sportowym

Kanał Sportowy nadaje na YouTube od 1 marca 2020 roku. W ramówce można znaleźć głównie programy o tematyce piłkarskiej, a także magazyny dotyczące NBA, Formuły 1, tenisa, boksu, żużla czy mieszanych sztuk walki. Również obecne są programy „Hejt Park” z rozmowami ze sportowcami i osobami z różnych dziedzin kultury, sztuki i polityki. Właścicielami są Mateusz Borek, Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Tomasz Smokowski. Prezesem zarządu jest Maciej Sawicki. Od początku sierpnia kanał nadaje ze studia w Konstruktorska Business Center w Warszawie.