The Office PL

Cały sezon „The Office PL” już dostępny w Canal+ Online

mbog

22 października w serwisie Canal+ Online udostępniono pierwszy sezon polskiej wersji „The Office”. Serial będzie można również oglądać w CANAL+ Premium.

„The Office PL” opowiada o perypetiach pracowników „Kropliczanki”, firmy produkującej wodę. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady. Jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. W serialu biznesowe roszady przeplatają się z biurową codziennością pracowników.

Produkcja oparta jest na brytyjskim formacie. Charakterystyczne elementy serialu zostały osadzone w rodzimej rzeczywistości. Jednak wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Jak informuje nadawca, scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych.

W przypadku serialu komediowego wyznacznikiem jakości jest brak cenzury, jeśli chodzi o żart, o język. Dlatego w „The Office PL” pozwalamy sobie na więcej niż w konwencjonalnej komedii w odcinkach, przekraczamy granice, dajemy do myślenia. I to jest właśnie premium. Naszą ambicją jest, żeby serial „The Office PL” był elementem masowej kultury, który wpływa na społeczeństwo. Serial komediowy może być również narzędziem kształtowania postaw – poinformowała Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych CANAL+ Polska.

The Office PL
fot. Canal+/Łukasz Bąk

Polska wersja jest tworzona przy współpracy z BBC Studios oraz w koprodukcji z Comedy Central Polska. Reżyserem jest Maciej Bochniak, a producentami Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim. W obsadzie znaleźli się m.in.: Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz.

„The Office PL” już dostępny w serwisie Canal+ Online. Serial będzie również emitowany na antenie CANAL+ Premium – po 3 odcinki, w każdy piątek o godzinie 21.30. Emisja także w CANAL+ 4K Ultra HD.