Canal+ pokaże Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

Kodowana telewizja Canal+ pokaże Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Maroku.

Turniej rozgrywany w dniach 1-11 lutego odbędzie się na stadionach w Tangierze i Rabacie. Zagra w nich sześciu mistrzów rozgrywek klubowych najwyższego szczebla w ramach konfederacji zrzeszonych w FIFA oraz egipskie Al-Ahly, druga drużyna afrykańskiej Ligi Mistrzów, bo rozgrywki wygrał Wydad Casablanca, który jest z Maroka. Faworytem turnieju jest Real Madryt, który zawalczy o swoje szóste mistrzostwo świata. Poprzednie zdobyli w 2018 roku. Debiutantem w turnieju będą triumfatorzy Ligi Mistrzów CONCACAF, Seattle Sounders. Dla amerykańskiej drużyny majowy triumf w tych rozgrywkach był pierwszym w historii.

Informacje o pozyskaniu praw podał wieczorem w niedzielę, 22 stycznia dyrektor Canal+Sport, Michał Kołodziejczyk. Według opublikowanego w środę, 25 stycznia komunikatu prasowego, Canal+ pokaże wszystkie mecze rozgrywek, włącznie z finałem w sobotę, 11 lutego w Rabacie. Mecze w środę, 1 lutego i sobotę, 4 lutego będą w Canal+Sport 2. Półfinały z udziałem Flamengo i Realu Madryt będą wyemitowane we wtorek, 7 lutego i środę, 8 lutego w Canal+Sport.  Mecz o 3. miejsce i finał będą w sobotę, 11 lutego o 16:30 i 20:00 w Canal+Sport 2.

Turniej w 2022 roku bez transmisji w polskiej telewizji

Przypomnijmy, że zeszłoroczny turniej nie był nadawany w polskiej telewizji. Telewizja Polska, która do 2021 roku pokazywała rozgrywki nie pozyskała do nich praw. Stało się to najpewniej z uwagi na kolizję z zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które odbywały się w Pekinie. Turniej nadawano za darmo na kanale FIFA na YouTube. W podobny sposób nadano Puchar Narodów Arabskich, który był rozgrywany w grudniu 2021 roku w Katarze.