Canal+ przedstawił ofertę na Ligę Mistrzów UEFA. Ile będzie kosztował dostęp?

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

Grupa Canal+ przedstawiła ofertę swoich kanałów na Ligę Mistrzów UEFA. Przez następne trzy sezony będzie ona w Polsce nadawcą prestiżowych rozgrywek.

Pierwszy mecz w ramach nabytych praw odbędzie się 14 sierpnia, kiedy to Canal+ pokaże Superpuchar UEFA z Warszawy. Na Stadionie Narodowym Real Madryt zagra z Atalantą.

Następnie, w dniach 20-21 i 27-28 sierpnia stacje Canal+ wyemitują wszystkie spotkania 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Transmisje fazy ligowej ruszą 14 września.

Rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA od nowego sezonu przejdą reformę – zlikwidowana zostanie faza grupowa na rzecz fazy ligowej, w której po rozlosowaniu miejsc czołowych drużyn z koszyków zostaną do nich komputerowo dobrani rywale. W ten sposób drużyny rozegrają 8 kolejek.

Canal+ zaprezentował, gdzie będzie można obejrzeć te spotkania. Mecze będą transmitowane na siedmiu nowych kanałach sportowych Canal+ Extra oraz na jednym z dotychczasowych kanałów, który będzie można zobaczyć niebawem pod nazwą Canal+ 360. Kanały będą dostępne w ofercie satelitarnej oraz przez internet w serwisie streamingowym Canal+ online. Spotkania będą obudowane Multligą, magazynami, a także studiem przed i po meczach.

Transmisje Ligi Mistrzów UEFA w nowym formacie będą dla widzów CANAL+ prawdziwym piłkarskim świętem, dlatego przygotowujemy na tę okazję szereg zmian i nowości. W naszej ofercie pojawi się siedem dedykowanych Lidze Mistrzów kanałów sportowych, tak aby zagwarantować widzom swobodny dostęp do rozgrywanych równolegle meczów. W kolejkach fazy ligowej planujemy również transmisje łączone w ramach Multiligi Ligi Mistrzów. Wszystkie spotkania będą realizowane z polskim komentarzem wyłącznie przez ekspertów piłkarskich i gości CANAL+.

W najbliższych tygodniach będziemy dzielić się informacjami na temat nowych nazwisk, które zobaczą Państwo na naszych antenach. W naszej ramówce pojawi się również szereg nowych dedykowanych Lidze Mistrzów programów sportowych, w tym m.in. Magazyn Skrótów, Piłkarski Młyn czy studia przedmeczowe i pomeczowe. Nie zabraknie również ekskluzywnych wywiadów, ponieważ planujemy być obecni z piłkarzami na stadionach. Skupimy się na piłce nożnej, będziemy fachowi i rzetelni, wiemy, że tego oczekują od nas kibice i do tego przez lata ich przyzwyczailiśmy – mówi Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej Canal+ Polska.

Canal+Extra w pakiecie Super Sport – cena, promocje, oferta online i satelitarna

Mecze Ligi Mistrzów UEFA nie będą w pełni dostępne dla posiadaczy dotychczasowych pakietów Platformy Canal+ i usługi Canal+online. Grupa wprowadza bowiem pakiet Super Sport. W jego ramach będzie całodobowy kanał Canal+Extra 1, kanały eventowe Canal+Extra 2-4 (dostępne w trakcie spotkań, satelitarnie i online) oraz kanały eventowe Canal+Extra 5-7 (dostępne przez dekodery z dostępem do internetu i online).

fot. strona Canal+/własne

Dodatkowo widzowie będą mieli dostęp do kolekcji VOD SUPERSPORT, która będzie dostępna na dekoderze podłączonym do internetu i w serwisie Canal+ online. Jedno ze spotkań będzie w Canal+360. Ten kanał zostanie przebrandowany z innego kanału grupy. Tym samym dostęp do Ligi Mistrzów zyskają ci, którzy nie chcą dokupywać dodatkowego pakietu.

Cena za dostęp do pakietu wynosi 20 zł miesięcznie (w opcji ze zobowiązaniem), ale ci, którzy dokupią go teraz, będą mogli korzystać z niego bez opłat do końca sierpnia. W opcji bez zobowiązania pakiet Super Sport będzie oferowany w cenie 30 zł/mies. Warunkiem niezbędnym do skorzystania z Super Sport dla nowych i obecnych Klientów jest posiadanie pakietu telewizji z ofertą kanałów C+.

Platforma Canal+ od wtorku, 2 lipca wdrożyła również promocję dla nowych klienetów. Pakiet Entry+ z pełną ofertą kanałów Canal+ i pakietem Super Sport z Ligą Mistrzów UEFA będzie kosztował w cenie łącznej 65 zł/mies. 10 złotych więcej kosztuje to samo, ale dodatkowo z pakietem Viaplay Medium oraz Eleven Sports. Dostęp do promocji można znaleźć, klikając tutaj. Na ten moment nie są znane ceny oferty z Ligą Mistrzów UEFA dla użytkowników Canal+online.

Liga Mistrzów UEFA w Canal+, Liga Europy i Liga Konferencji w Polsacie Sport Premium

Canal+ pozyskał w marcu prawa do Ligi Mistrzów UEFA od sezonu 2024/2025 do 2026/2027. Rozgrywki wracają po 6 sezonach przerwy do nadawcy. Przez ten okres były nadawane w kanałach Polsat Sport Premium. Polsat dwukrotnie wygrał przetarg na pokazywanie rozgrywek. Telewizji Polsat podczas posiadania praw wielokrotnie zarzucano niską jakość komentarza oraz ekspertów w studiu. Wśród „najsłynniejszych” komentarzy wymienia się Marcina Feddka mówiącego o „porażeniu mózgowym” formacji atakującej Manchesteru United oraz Bożydara Iwanowa, który mówił o piłkarzu Oshimenie, że jest „terrorystą” i „boiskowym zamachowcem”.

Polsat Sport Premium będzie za to nadawcą Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA przez następne trzy sezony. Potwierdzono tę informację w poniedziałek, 1 lipca.