„Chyłka – Kasacja” od 15 listopada w Player.pl

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W piątek, 15 listopada serwis Player.pl udostępni dwa pierwsze odcinki kolejnej serii historii o mecenas Joannie Chyłce. Tym razem prawniczka podejmie się obrony Piotra Langera Juniora, oskarżonego o brutalne morderstwo.

Kraj elektryzuje wiadomość o aresztowaniu syna znanego biznesmena Piotra Langera Seniora. Jedyny spadkobierca fortuny zostaje oskarżony o brutalne morderstwo dwóch osób. Sprawa wydaje się z góry przesądzona. Zmasakrowane ofiary znaleziono w mieszkaniu oskarżonego, a dochodzenie wykazało, że Langer mieszkał z trupami przez około 10 dni. Langer Senior wymusza na Żelaznym, by obrońcą Juniora była Chyłka.

Już pierwsze spotkanie Chyłki z oskarżonym pokazuje, że w tej sprawie nic proste nie będzie. Prawniczka próbuje ustalić co zaszło feralnej nocy, niestety klient przez cały czas milczy. Do mówienia nie skłania go nawet to, że za zabójstwo dwojga młodych ludzi grozi mu dożywocie. Tymczasem Kordian dostaje podwyżkę i wynajmuje lepsze mieszkanie. Niestety dość szybko przekonuje się, że nie ma nic za darmo. W zamian Żelazny oczekuje regularnych donosów na patronkę.

W obsadzie drugiego sezonu znalazła się plejada polskich gwiazd: Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Jacek Koman, Szymon Bobrowski, Piotr Żurawski, Olga Bołądź, Jerzy Schejbal, Artur Żmijewski, Jakub Gierszał, Ireneusz Czop, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz, Marcin Bosak.

Serial powstał na podstawie serii thrillerów prawniczych napisanych przez Remigiusza Mroza. Pierwszą część, „Chyłka – Zaginięcie” można było oglądać od 26 grudnia 2018 roku w serwisie Player.pl. Wiosną 2019 roku serial pokazywała telewizja TVN.

Chyłka - Kasacja - Gierszał i Żmijewski
Piotr Langer Junior (Jakub Gierszał) i Piotr Langer Senior (Artur Żmijewski) – fot. TVN / Agnieszka K. Jurek

15 listopada w serwis Player.pl pojawią się dwa odcinki serialu „Chyłka – Kasacja” – pierwszy bezpłatnie. Kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień w ramach płatnej oferty Player+.