„Ciężarówką przez Indonezję” od 20 sierpnia w Discovery Channel

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Dawid Andres przemierzył już ciężarówką wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone oraz Wietnam. Tym razem za kierownicą 18-kołowca przejedzie zatłoczoną Indonezję.

Dawid Andres, przemierzając kraj od Dżakarty po Bali, pozna tamtejsze zwyczaje i tradycje. Wystawi też na próbę swoją cierpliwość. Będzie musiał znieść niepisane zasady ruchu drogowego, wszechpanujący zgiełk i wielogodzinne korki.

Jednym z pierwszych przystanków na indonezyjskiej drodze Dawida będzie trzydziestomilionowa stolica kraju, Dżakarta. Ruch w tym mieście nie podlega żadnym przepisom i ograniczeniom. Pobocza pełnią natomiast funkcję straganów, na których można kupić dosłownie wszystko – od przedmiotów użytkowych po jedzenie. Kierowca 18-kołowca będzie musiał manewrować między samochodami a pieszymi, aby dowieźć ładunek do celu. Problemem będzie również brak znajomości lokalnego języka.

W tym sezonie programu Dawid będzie poruszał się nie tylko ciężarówką. Zachodnią Jawę przemierzy lokalnym pociągiem, a na Bali dopłynie promem. Czeka go także wiele niespodzianek – zwiedzi czynne wulkany, przekona się, jak smakują serce i krew kobry, a także spróbuje swoich sił w medytacji oraz surfingu.

Program „Ciężarówką przez Indonezję” będzie można oglądać we wtorki o godzinie 21:00 w Discovery Channel, od 20 sierpnia – po zakończeniu premierowej emisji serii „Jak funkcjonuje miasto?”.