Cykl „W kobiecie siła” 8 marca w TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

Z okazji Dnia Kobiet telewizja TNT przez cały dzień będzie emitować filmy ukazujące poruszające historie bohaterek z różnych światów i epok. Stacja pokaże dziewięć zróżnicowanych gatunkowo produkcji.

O godzinie 6:25 widzowie TNT zobaczą pierwszą z kobiecych postaci. Sprytna stewardessa, tytułowa „Jackie Brown” (Pam Grier), pracuje dla jednej z tanich linii lotniczych. W ramach dodatkowego zarobku przemyca fałszywe pieniądze z Meksyku do Los Angeles. Współpracuje z grupą przestępczą, której dowodzi bezwzględny handlarz broni – Ordell Robbie (Samuel L. Jackson). Nielegalna działalność kobiety wychodzi jednak na jaw i stewardessę zaczyna śledzić policja.

Następnie, o godzinie 9:25, stacja pokaże film „Tootsie”. Głównym bohaterem jest Michael Dorsey (Dustin Hoffman) – aktor, który desperacko poszukuje nowej roli. Jego agent wpada na szalony pomysł – Dorsey idzie na casting w przebraniu kobiety i otrzymuje jedną z głównych ról w operze mydlanej. Grana przez niego bohaterka staje się uwielbianą przez widzów, a główny bohater w damskim wydaniu zyskuje sławę.

Przed południem TNT zaprezentuje film o zamożnej Adzie Monroe (Nicole Kidman). Kobieta desperacko walczy o utrzymanie farmy swojego ojca, znajdującej się na tytułowym „Wzgórzu nadziei”. W tle przewija się wątek ukochanego – żołnierza powracającego z wojny.

Po godzinie 14:40 stacja pokaże dwie części „Legalnej blondynki”. Elle Woods (Reese Witherspoon) jest niekwestionowaną gwiazdą całego liceum. Tuż przed ostatecznymi egzaminami i wyborem uczelni jej chłopak kończy związek. Dziewczyna, aby udowodnić jemu swoją wartość, postanawia dostać się na ten sam kierunek co on i zostać prawniczką. Szybko okazuje się jednak, że nie pasuje do poważnego świata adwokatury i nikt nie traktuje jej poważnie.

Zdecydowanie silną osobowością jest także bohaterka produkcji „Przyczajony tygrys, ukryty smok” – Yu Shu Lien (Michelle Yeoh). Akcja opowieści, którą będzie można obejrzeć o godzinie 18:40, dzieje się w malowniczych, XIX-wiecznych Chinach i przepełniona jest brawurowymi scenami walki przeplatanymi z romantycznymi dylematami i emocjonującymi zwrotami akcji.

Przed północą widzowie TNT zobaczą historię o Alice (Milla Jovovich), bohaterce „Resident Evil”. Waleczna i niestrudzona kobieta została zmuszona do walki z krwiożerczymi zombie. Pokonania potworów nie ułatwia także Czerwona Królowa – wyposażony w zaawansowaną, sztuczną inteligencję komputer.

Ostatnim filmem, który zostanie wyemitowany w ramach cyklu „W kobiecie siła”, będzie „Kill Bill” w reżyserii Quentina Tarantino. Główną bohaterką jest płatna zabójczyni – Beatrix Kiddo (Uma Thurman) należąca niegdyś do Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Kobieta zakochuje się i postanawia rozpocząć nowe, spokojne i wolne od niebezpiecznych zleceń życie.