Telewizja ze zmienionymi zapisami w koncesji

  • Telewizja
Autor: rafs

Należąca do przedsiębiorstwa Seznam stacja Televize Seznam uzyskała nową koncesję na nadawanie.

W kwietniu informowaliśmy, że Televize Seznam została upomniana przez czeski odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Organ zauważył,  że w dniach 1 stycznia – 21 marca 2023 roku Seznam nie nadawała żadnych informacji, czym naruszono zapisy koncesji. Według regulatora, stacja zobowiązała się do emisji programów skupionych na informacji i rozrywce, a w szczególności dramatów, filmów dokumentalnych, rozrywce, wiadomościach i publicystyce.  Wyjaśnienia złożone radzie przez nadawcę nie były wystarczające. Na naprawę sytuacji otrzymał on 60 dni.

Zmiana koncesji Seznam zatwierdzona – co po zmianach w emisji?

Portal Parabola.cz poinformował, że na posiedzeniu RRTV we wtorek, 20 czerwca wyrażono zgodę na zmianę koncesji Televize Seznam. Zmiana nie oznacza przedłużenia jej trwania. Koncesja Televize Seznam kończy się 6 listopada 2029 roku.

Telewizja Seznam po rezygnacji z emisji programów publicystycznych i informacyjnych nadaje w swojej ramówce głównie filmy i seriale takie jak „Detektyw Murdoch” czy „Prawo i porządek”. W ramówce znalazły się produkcje, będące klasyką czechosłowackiego i czeskiego kina. Emitowane są także cykle dokumentalne, niebędące produkcją własną stacji.