Debata „Rzeszów ma głos – 2. starcie” w RMF FM i Radiu RMF24.pl

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

W czwartek, 10 czerwca radio RMF FM zorganizuje debatę „Rzeszów ma głos – 2. starcie” przed wyborami na prezydenta stolicy Podkarpacia. Czwórka kandydatów porozmawia ze sobą na żywo, twarzą w twarz.

Debata odbędzie się w rzeszowskim Ratuszu, a poprowadzą ją dziennikarze „Faktów RMF FM” – Paweł Balinowski i Grzegorz Kwolek. Transmisja rozpocznie się w południe na antenie RMF FM, a jej kontynuację będzie można śledzić w wersji audio lub wideo w internecie: na portalu RMF24.pl i w internetowej stacji newsowej – Radiu RMF24.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube).

Pytania do kandydatów będą podzielone na bloki tematyczne, a każdy z uczestników będzie miał tyle samo czasu na wypowiedź. Pytania mogą zadawać też słuchacze. Od piątku, 4 czerwca działać będzie specjalny formularz na stronie internetowej rmf24.pl.

Uczestnictwo w dyskusji potwierdzili już wszyscy zarejestrowani przez PKW kandydaci: Grzegorz Braun (Konfederacja), Konrad Fijołek (wspólny kandydat partii opozycyjnych), Ewa Leniart (PiS) oraz Marcin Warchoł (Solidarna Polska).

Transmisja debaty 10 czerwca od godziny 12:00 na antenie RMF FM i w internecie.

Pierwsza debata RMF FM przed wyborami na prezydenta Rzeszowa odbyła się 22 kwietnia. Wówczas prowadzący rozmawiali zdalnie z kandydatami.