Okręt 2

Drugi sezon sagi wojennej „Okręt” od 17 maja w Epic Drama

mbog

17 maja stacja Epic Drama rozpocznie emisję drugiego sezonu wysokobudżetowej produkcji „Okręt”. Serial ukazuje rzeczywistość II wojny światowej poprzez zestawienie dwóch fabuł toczących się równolegle na lądzie i morzu.

Akcja drugiego sezonu rozpoczyna się w grudniu 1942 roku. Doświadczony oficer marynarki Johannes von Reinhartz zostaje wysłany w tajną misję na wschodnie wybrzeże USA w celu wysadzenia na ląd sabotażystów. Jego lojalność jest podawana w wątpliwość, dlatego w ślad za nim zostaje wysłany Wrangel, dowodzący U-612, który ledwo unika śmierci na Oceanie Atlantyckim. Dowódca w Nowym Jorku znajduje schronienie u Sama Greenwooda, który zawdzięcza mu życie.

Tymczasem w La Rochelle, Simone nadal potajemnie pomaga osobom dotkniętym nazistowską okupacją. Szef gestapo, Forster, nabiera podejrzeń, że Simone i jej współlokatorka Margot podejmują działania w celu zorganizowania ucieczki żydowskiej rodzinie.

Do obsady drugiego sezonu dołączyli m.in. Clemens Schick, Thomas Kretschmann, Rochelle Neil, Ulrich Matthes, Paul Bartel, Michael McElhatton i Sebastian Hulk. Nie zabraknie również gwiazd poprzedniego sezonu: Vicky Krieps, Tom Wlaschih, Rick Okon, Vincent Kartheiser, Fleur Geffrier i Thierry Fremont. Zdjęcia realizowano m.in. w La Rochelle, Manchesterze, Liverpoolu, Pradze i na Malcie. Za reżyserię i scenariusz drugiego sezonu serialu odpowiedzialny jest Matthias Glasner oraz Rick Ostermann.

Serial „Okręt” będzie można oglądać w niedziele o godzinie 21:30 w Epic Drama, od 17 maja. Stacja premierowo pokazywała pierwszy sezon produkcji pod koniec 2018 roku.