El Clasico, Puchar Anglii, Napoli jedzie do Turynu

  • Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie ligowy klasyk w Hiszpanii, ale też inne ciekawe mecze w Pucharze Anglii czy w Serie A, gdzie Napoli jedzie do Turynu, ale nie na mecz z Juve.

Piłka nożna, Serie A, mecz Torino FC vs. SSC Napoli (niedziela, 14:55 w Eleven Sports 1)

fot. Pixabay

Liderzy Serie A jadą do Turynu. Tam zagrają z Torino. Gospodarze są na ósmym miejscu z jednym punktem straty do cierpiącego na skutek kar Juventusu. Napoli natomiast dewastuje stawkę, prowadząc z przewagą 18 punktów nad Interem. Odstawili innych bardzo mocno, a z Torino powalczą o kolejne cenne 3 punkty. Jednak gospodarze są obecnie na dobrej ścieżce, bo wygrali 2 ostatnie mecze, stąd mogą być zagrożeniem dla kolegów Piotra Zielińskiego.

Piłka nożna, Puchar Anglii, mecz ćwierćfinałowy Manchester United vs. Fulham FC (niedziela, 17:25 w Eleven Sports 3)

fot. YT Manchester United

Na Old Trafford Manchester United podejmuje Fulham. Stawką meczu jest gra w półfinale Pucharu Anglii na Wembley w Londynie. United walczy o kolejne trofeum w tym sezonie po triumfie w Carabao Cup. Fulham natomiast walczy o sensację w sezonie, w którym zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Faworytem starcia jest drużyna Erika ten Haga, która jest pełna determinacji, by znowu wrócić na zwycięską ścieżkę.

Piłka nożna, LaLiga, mecz FC Barcelona vs. Real Madryt (niedziela, 20:55 w Canal+Premium i w Eleven Sports 1, mecz dostępny również w 4K)

fot. YouTube FC Barcelona

Kolejny raz w tym sezonie hiszpański klasyk, ale tym razem w lidze. Barcelona na Camp Nou podejmuje Real. To tak naprawdę mecz, który może w jakimś stopniu rozstrzygnąć o mistrzostwie Hiszpanii. „Królewscy” tracą 9 punktów do prowadzącej drużyny ze stolicy Katalonii. Barca stara się uciec mistrzom Hiszpanii, a bezpośrednie starcie może być dobrym momentem do tego. Real natomiast będzie chciał urwać cenne punkty, by zbliżyć się na 6 punktów do liderów.