Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.

  • Telewizja
  • Polsat Box
Autor: mbog

Spółka Eska TV S.A, której właścicielem jest Telewizja Polsat Sp. z o.o., zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o. Firma jest nadawcą kanałów telewizyjnych: Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV.

Właściciel spółki Eska TV S.A poinformował już Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o planowanych zmianach. 31 stycznia przewodniczący, na mocy uchwały z dnia 17 stycznia, wydał zgodę na przejście uprawnień wynikających z naziemnej koncesji dla kanału Eska TV na spółkę Music TV Sp. z o.o. Natomiast 4 marca wydano zgodę na przejęcie uprawnień związanych z koncesją dla kanałów Eska TV Extra i Eska Rock TV.

4 grudnia 2017 roku Telewizja Polsat nabyła 100% udziałów w spółkach Eska TV S.A. (Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV) oraz Lemon Records Sp. z o.o. (Polo TV i Vox Music TV). Ponadto zakupiła 34% udziałów w spółce będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV, a jednocześnie zawarła umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15% udziałów w tej spółce w przyszłości. Jesienią 2018 roku siedziba spółki Eska TV S.A. została przeniesiona na ulicę Ostrobramską w Warszawie (siedziba Telewizji Polsat). Ponadto dopasowano strony internetowe kanałów do wzoru stron stacji grupy Polsat.

Strona internetowa Eska.TV – fot. Eska TV

Eska TV jest naziemnym kanałem dostępnym w całej Polsce na pierwszym multipleksie oraz w dystrybucji satelitarnej i kablowej. Stacja emituje najpopularniejsze utwory muzyczne. Na antenie Eska TV Extra można zobaczyć „hity zawsze na czasie” – mieszankę teledysków z lat 00. oraz współczesne piosenki. Kanał jest dostępny w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych oraz w wybranych naziemnych multipleksach lokalnych. Eska Rock TV jest stacją satelitarno-kablową emitującą muzykę alternatywną i rockową.