„Fakt” będzie miał nowego redaktora naczelnego. To znany dziennikarz

  • Prasa
  • Dzienniki
  • Onet
Autor: rafs

Przedstawiono nowego redaktora naczelnego gazety „Fakt”.

Został nim dziennikarz Michał Wodziński. Swoje stanowisko obejmie 1 listopada 2023 r. Będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju dziennika oraz serwisu Fakt.pl. Michał Wodziński jest następcą Katarzyny Kozłowskiej, która zrezygnowała z szefowania gazetą na początku lipca bieżącego roku.

Michał Wodziński posiada wieloletnie i wszechstronne doświadczenie w pracy w mediach informacyjnych – świetnie zna rynek polski, jak również bardzo sprawnie działa w środowisku międzynarodowym. Jestem przekonany, że Michał, wraz z całym zespołem redakcyjnym, zapewni dalszy dynamiczny rozwój Faktu i jeszcze bardziej wzmocni jego pozycję na rynku. Bardzo dziękuję Marcinowi Kowalczykowi, zastępcy redaktora naczelnego dziennika Fakt, który z powodzeniem kierował gazetą i serwisem przez ostatnie miesiącemówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Dziękuję Aleksandrowi Kuteli oraz całemu zarządowi RAS Polska za zaufanie, jakim mnie obdarzono i wiele odbytych w ostatnim czasie partnerskich rozmów. Wrócić w nowej roli do redakcji, która przed laty ukształtowała mnie jako dziennikarza i dała także pierwsze menedżerskie szlify, to wspaniałe uczucie i ekscytująca perspektywa – mówi Michał Wodziński, nowy redaktor naczelny Faktu.

Od pojawienia się Faktu na polskim rynku minie wkrótce okrągłe 20 lat, a w tym czasie jego newsroomem kierowało zaledwie trzech redaktorów naczelnych. To najlepiej mówi o sile redakcji i jej stabilności, także wobec nowych trendów i nieprzewidzianych wyzwań na rynku mediów. Myśląc z szacunkiem o przeszłości i bogatej tradycji Faktu, myślę także o skali odpowiedzialności i wyzwaniach, jakie czekają mnie oraz redakcję. Głęboko wierzę w to, że jako największy polski dziennik, Fakt nadal będzie znacząco wpływać na kształt debaty publicznej w Polscedodaje Michał Wodziński.

Kim jest Michał Wodziński?

Michał Wodziński rozpoczął swoją zawodową karierę w 2006 roku w Axel Springer (później Ringier Axel Springer Polska), jako redaktor sportowy, reporter i korespondent, relacjonujący wydarzenia sportowe na całym świecie. Po 7 latach przeszedł do redakcji gazety Fakt, gdzie przejął odpowiedzialność za cyfrową transformację dziennika oraz serwisu Fakt.pl. W 2015 roku razem z zespołem rozpoczął budowę polskiej edycji Upday. To serwis informacyjny uruchomiony przez Axel Springer i Samsung Electronics w 2016 roku.

Pięć lat później został szefem serwisu Upday na Europę Wschodnią. W 2022 r. awansował na stanowisko międzynarodowego redaktora naczelnego. W tej roli Michał Wodziński był odpowiedzialny za zarządzanie liczącym ponad 60 osób zespołem redakcyjnym Upday. Również odpowiadał za treści publikowane w 34 europejskich edycjach aplikacji. Przez ostatnie 12 lat, współpracował także z Canal+ jako współprowadzący cotygodniowy magazyn piłkarski „Liga+”, moderator i prezenter podczas spotkań piłkarskiej Ekstraklasy.