Felietony Igi Świątek w Przeglądzie Sportowym i Onecie co poniedziałek

rafs

Felietony Igi Świątek, pierwszej „kobiecej rakiety świata” już od dziś mogą czytać użytkownicy Onetu i Przeglądu Sportowego. W poniedziałek zadebiutował pierwszy tekst, kolejne będą publikowane co tydzień. Felietony pierwotnie ukazały się w BBC Sport, teraz Świątek uzupełniła je i zaktualizowała o bieżące wydarzenia.

Pierwszy z serii pięciu tekstów autorstwa Igi Świątek pojawił się dziś na łamach serwisu Onet Sport. Felietony mówią o osobistych przeżyciach, o tenisie i drodze do miana najlepszej tenisistki na świecie.

Znamy Igę Świątek z trybun kortów albo z ekranów telewizorów. Widzimy, jak gra, jak pokonuje kolejne bariery, wszyscy obserwujemy jej niesamowity rozwój. Ale teraz sama Iga opowie nam o sobie coś więcej, poznamy ją jeszcze lepiej. Jestem bardzo szczęśliwy, że tak wielka gwiazda, tak utalentowana sportsmenka zgodziła się to zrobić właśnie u nas mówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny połączonej redakcji Przeglądu Sportowego Onet.

Felietony Igi Świątek pierwotnie ukazały się w języku angielskim w styczniu br. w BBC Sport. Były przygotowywane we współpracy z dziennikarzem BBC. Dla czytelników Onetu i Przeglądu Sportowego zostały one przez autorkę uzupełnione i zaktualizowane o bieżące wydarzenia.

Współprace pierwszej rakiety świata z Onetem

Felietony Igi Świątek na łamach Onetu i Przeglądu Sportowego to kolejna współpraca znanej tenisistki z Onetem. Podczas ostatniego finału WOŚP Iga Świątek przekazała na aukcję Onetu swoją rakietę tenisową z wygranego turnieju w Rzymie. Aukcja osiągnęła wówczas rekordową kwotę, a rakieta Igi została wylicytowana za 189 tys. 100 zł. Oprócz rakiety na aukcję tenisistka postanowiła przekazać w tym roku także osobiste spotkanie na jednym z treningów. Ten odbędzie się w 2022 r. w Polsce.