Finał 2. Ligi Żużlowej Landshut Devils – Kolejarz Opole w Motowizji

rafs

Już w niedzielę pierwszy mecz wielkiego finału 2. Ligi Żużlowej, w którym Trans MF Landshut Devils podejmą OK Bedmet Kolejarza Opole. Transmisja w Motowizji już w niedzielę 26 września o godzinie 11:45.

Obie drużyny rozprawiły się z półfinałowymi rywalami. Przewodzący tabeli po sezonie zasadniczym opolanie pokonali dwukrotnie Optibet Lokomotiv Daugavpils, pozwalając Łotyszom na zdobycie tylko 22 punktów w rewanżu. Z kolei ekipa Diabłów dwa razy wygrała z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz, rozstrzygając sprawę już w pierwszym spotkaniu zakończonym zwycięstwem 60:30. Teraz wszystko zaczyna się od początku. Finałowy dwumecz fazy play-off to nowa rozgrywka.

Drużyny z Landshut i Opola pierwszy raz spotkały się w tym sezonie już pod koniec maja. Na niemieckiej ziemi zdecydowanie lepsi okazali się goście, wygrywając 54:36. Gospodarze nie mieli wtedy w swych szeregach późniejszego lidera z Francji. Dimitri Berge zadebiutował w kolejnym spotkaniu w Rawiczu, stając się w dalszej części sezonu prawdziwym liderem bawarskiej drużyny. Wraz z Kaiem Huckenbeckiem i Martinem Smolinskim Diabły spróbują powstrzymać liderów Kolejarza w osobach Oskara Polisa i Jacoba Thorsella oraz juniorski zaciąg z Częstochowy: Mateusz Świdnicki – Bartłomiej Kowalski.

Ekipa Piotra Mikołajczaka od początku sezonu ma jasno określony cel w postaci awansu do eWinner 1. Ligi. W 12 meczach sezonu zasadniczego 11 spotkań kończyła zwycięstwami, a tylko raz poniosła porażkę.

Nasz cel się nie zmienia. Będziemy starannie przygotowywać się do dwumeczu finałowego. Pojedziemy do Landshut powalczyć o jak najlepszy wynik przed rewanżem – zapowiada menedżer opolskiej drużyny. – Wiadomo jak mocnych zawodników ma Landshut. Trzeba zdobywać swoje punkty i być czujnym od pierwszego do ostatniego startu. Czeka nas poważne wyzwanie – podkreśla krajowy lider Kolejarza Oskar Polis.

Weekend z 2. Ligą Żużlową w Motowizji

Zanim rozpocznie się finałowa rywalizacja, kibice będą mogli obejrzeć na antenie Motowizji Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej, które odbędą się w piątek. Początek transmisji z Wittstock o 19.15.

Pierwszy mecz wielkiego finału Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole w niedzielę, 26 września od 11.45 (rewanż za tydzień, 3 października). Podsumowanie pierwszej odsłony finału w magazynie we wtorek o godzinie 21:00.