Patrol Tatry

Fokus TV pokaże serię dokumentalną „Patrol Tatry”

mbog

12 października telewizja Fokus TV pokaże pierwszy odcinek serialu dokumentalnego „Patrol Tatry”. Produkcja powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Serial opowiada o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterami są ludzie, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. W serialu pojawią się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy i przyrodnicy. Twórcy serii wejdą na tatrzańskie szczyty jak Mnich, Rysy, Giewont czy Krzyżne, podążą szlakiem Orlej Perci oraz zanurkują na dno Morskiego Oka. Pokażą także miejsca, które odwiedzane są tylko przez strażników Parku.

„Patrol Tatry” jest autorskim formatem powstałym od podstaw w Fokus TV. W produkcję zaangażowali się dyrektor i pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Producentem serialu jest Stanisław Drozdowski z ZPR Media. Reżyserem serii jest Bartosz Blaschke. Natomiast za zdjęcia odpowiadają: Jan Wierzejski, Bartłomiej Solik, Mikołaj Górecki i Andrzej Szulc. Odcinki zostały zrealizowane w rozdzielczości 4K.

Uwierzyliśmy w ten serial z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, Tatry to góry niezwykłe i mimo że pozornie znane, to codziennie nas zaskakują. A po drugie, uznaliśmy, że warto pokazać naszą pracę, bo choć często niewidoczna dla turystów, to jest ogromnie odpowiedzialna, ważna dla tego miejsca i przede wszystkim wykonywana z pasją – powiedział Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przy produkcji tego serialu towarzyszyła nam niespotykana skala trudności. To świadectwo tych filmowców, którzy są także góralami i w trakcie realizacji cyklu musieli wykorzystać swoje doświadczenie taterników i wspinaczy – poinformowała Ewa Latkowska, prezes Fokus TV.

Serię dokumentalną „Patrol Tatry” będzie można oglądać w soboty o godzinie 21:00, od 12 października.