Stars TV i Radiowa Trójka z programami specjalnymi z okazji 30. rocznicy śmierci wokalisty Queen

mtom

W środę, 24 listopada br. kanał telewizyjny Stars TV oraz Radiowa Trójka z okazji 30. rocznicy śmierci Freddiego Mercury’ego zmienią swoją ramówkę, pokazując twórczość wokalisty Queen.

„Tribute to Freedie Mercury” w Stars TV


W środę, 24 listopada br. kanał muzyczny Stars TV wyemituje program specjalny „Tribute to Freddie Mercury”. Ma to związek z 30. rocznicą śmierci artysty Specjalne pasmo potrwa 5 godzin – od 18:00 do 23:00. W tym czasie widzowie usłyszą 57 najbardziej kultowych utworów Freddiego Mercury’ego – wśród nich znajdą się m.in „I Want To Break Free”, „Don’t Stop Me Now” czy „Radio GaGa”. Pod koniec listopada kanał został wprowadzony do testowego, naziemnego muxa DVB-T2 w Warszawie i we Wrocławiu.

„Dzień zespołu Queen” w Trójce

W najbliższą środę Program Trzeci Polskiego Radia będzie grał przez cały dzień utwory autorstwa Freddiego Mercury’ego. Oprócz tego słuchacze usłyszą również archiwalne wywiady z liderem grupy oraz – premierowo – rozmowę Michała Kirmucia z Rogerem Taylorem, perkusistą kultowego zespołu.

Jak zapowiada publiczny nadawca, każdą godzinę antenową w Trójce otworzy utwór grupy Queen. W pasmach „Pora na Trójkę” (godz. 6.00-9.00), „Trójka do Trzeciej” (13.00-15.00) oraz „Zapraszamy do Trójki” (15.00-19.00) wyemitowane zostaną premierowo rozmowy, które Michał Kirmuć przeprowadził z Rogerem Taylorem. Michał Kirmuć o 12:00 w audycji „Nasza Tonacja” (z okazji rocznicy zostanie nadana pod nazwą „Królewska Tonacja”) pokaże mniej oczywiste wcielenia artysty. Natomiast o 19:00 muzyczny hołd Mercury’emu odda Piotr Baron w „W tonacji Trójki”. Zespół Portalu Polskiego Radia przygotował również serwis specjalny freddiemercury.polskieradio.pl, który zostanie uruchomiony w środę 24 listopada.

30. rocznica śmierci artysty

Freddie Marcury zmarł w wieku 45 lat, 24 listopada 1991 w Londynie. Był wokalistką zespołu Queen i autorem tekstów. Przez branżę muzyczną określany jest jako jeden z najlepszych wokalistów w całej historii muzyki popularnej.