Gala Ekstraklasy w TVP i CANAL+. Podsumowanie sezonu 2022/23

  • Telewizja
  • Canal+
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

29 maja w Warszawie odbędzie się Gala Ekstraklasy. Transmisję wydarzenia podsumowującego sezon 2022/23 będzie można obejrzeć w TVP Sport, CANAL+Sport i CANAL+Sport 3.

Uroczyste zakończenie sezonu zgromadzi największe gwiazdy ligi nominowane w poszczególnych kategoriach na najlepszych piłkarzy oraz trenera. Bohaterami uroczystości będą też członkowie drużyny Mistrza Polski – Rakowa Częstochowa, którzy odbiorą trofeum za pierwszy w historii klubu triumf w rozgrywkach. Galę zaszczycą także szefowie klubów, PZPN i Ekstraklasy oraz byłe i obecne gwiazdy polskiej piłki.

Galę poprowadzi duet dziennikarzy znanych z anten oficjalnych nadawców ligi – Bartosz Gleń z CANAL+ oraz Jacek Kurowski z TVP. Transmisje poprzedzone będą studiem telewizyjnym startującym w obu kanałach. W CANAL+ obecni będą Krzysztof Marciniak, Michał Żewłakow, Tomasz Wieszczycki, a reporterami będą Maja Strzelczyk i Remigiusz Kula. Po uroczystości rozstrzygnięcia Gali komentować będą wraz z gośćmi Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski. W studiu TVP Sport zameldują się natomiast Szymon Borczuch, Patryk Ganiek, Jakub Wawrzyniak i Marcin Żewłakow. Wywiady przeprowadzać będą natomiast Kacper Tomczyk i Jan Sławiński.

Galę Ekstraklasy będzie można również obejrzeć za darmo w internecie w serwisie YouTube.

Początek Gali w poniedziałek, 29 maja o godzinie 20:30.