Gazeta Wyborcza na majówkę – powiększone wydanie dziennika oraz treści cyfrowe pod hasłem „Nie politykujemy. Na majówkę luzujemy”

  • Internet
  • Prasa
  • Agora
  • Dzienniki
Autor: mbog

W piątek, 30 kwietnia na rynku ukaże się majówkowe wydanie Gazety Wyborczej. W magazynie „Wolna Majówka” pojawią się treści do spokojnej lektury w wolne dni. Redakcja serwisu Wyborcza.pl przedstawi treści poradnikowe dotyczące sezonu urlopowego, a dziennikarki serwisu Wysokieobcasy.pl zaproszą czytelników do wirtualnego zwiedzania najpiękniejszych miejsc.

Najbliższe wydanie Gazety Wyborczej wraz z jej dodatkami to ponad 100 stron lektury na długi weekend majowy. W specjalnym numerze magazynu „Wolna Sobota” czytelnicy znajdą m.in. rozmowę Doroty Wodeckiej z pisarzem Andrzejem Stasiukiem przy okazji premiery jego najnowszej książki „Przewóz”, bluźnierczą spowiedź Nergala, raport z Tatr czyli artykuł o zamykaniu szlaków przed turystami, a także przewodnik po lokalnych rowerowych trasach.

Dla prenumeratorów cyfrowych redakcja serwisu Wyborcza.pl przygotowała z kolei treści poradnikowe, m.in. pomysły na bezpieczny odpoczynek w czasie pandemii; na wakacje pod żaglami, czyli skąd wziąć jacht i ile kosztuje jego wynajęcie; na rower z dziećmi, czyli jaki sprzęt się najlepiej sprawdzi na wycieczce z niemowlakiem oraz ze starszym dzieckiem. Internauci dowiedzą się też, jak się bronić przed komarami, osami i kleszczami, a także poznają zasady zachowania się w lesie – za co można otrzymać pouczenie lub mandat.

W internecie premierowo posłuchać będzie można również kolejnego odcinka podcastu „Mistrzowie Słowa”, czyli aktorów, którzy czytają dzieła literatury światowej, a także znaleźć zebrane w 5 artykułów odcinki serialu reporterskiego Grzegorza Wysockiego – „Dziennik czasów zarazy”.

Na czas majówki redaktorki serwisu Wysokieobcasy.pl zaproponują z kolei czytelniczkom i czytelnikom wirtualne zwiedzanie miast. Przedstawią 7 zamków w kraju, które trzeba zobaczyć. Polecą książki i seriale na długi weekend. Sprawdzą też, czy potrafimy odpoczywać bez telefonów oraz dostępu do mediów. W dziale Ogrody znaleźć będzie można z kolei porady jednej z najpopularniejszych miłośniczek ogrodów w Polsce – Mai Popielarskiej.

Powiększone wydanie Gazety Wyborczej wraz z dodatkami „Wolna Majówka” i „Wyborcza TV” ukaże się na rynku w piątek, 30 kwietnia w cenie 8,99 złotych.