Grupa Canal+ z udziałami w Viaplay Group

  • Internet
  • Canal+
  • Viaplay
Autor: rafs

Kolejna ważna informacja w kontekście Viaplay.

Grupa Canal+ poinformowała późnym popołudniem 20 lipca, że nabyła mniejszościowy pakiet, 12% udziałów w Viaplay Group. Oznacza to, że na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółka będzie miała swoich reprezentantów, którzy będą mogli mieć wpływ na to, co się dzieje w spółce. W Polsce Canal+ posiada kanały linearne (w tym Canal+Premium, Canal+Sport, Canal+Film), jak i również usługę streamingową Canal+online.

Viaplay znika z Polski, USA, Kanady i krajów bałtyckich. Kiedy?

Nabycie udziałów może mieć związek z problemami grupy Viaplay. Tego samego dnia podano do publicznej wiadomości, że planuje zakończyć działalność między innymi w Polsce. Informacja padła w prezentacji dostępnej w ramach raportu za drugi kwartał działalności.

Viaplay ma skupić się na sprzedawaniu kontentu w ramach Viaplay Select, co ma być częścią międzynarodowej strategii. Z pełną ofertą platforma zostanie na rynkach skandynawskich, a w Holandii będą zajmować się wyłącznie sportem. Według informacji portalu Business Insider Polska, do zmian w polskim oddziale może dojść na początku roku. Wśród opcji jest sprzedaż samych praw do transmisji lub sprzedaż całego oddziału firmy. Biuro prasowe poinformowała BI Polska, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o konkretnych decyzjach czy terminach.