Iga Świątek w finale US Open na głównej antenie TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Iga Świątek awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju US Open. Transmisję z tego meczu pokaże, oprócz Eurosportu 1 także otwarty TVN.

Polka w trzech setach pokonała białorusinkę Arynę Sabalenkę 3:6, 6:1, 6:4. W finale imprezy zagra z Tunezyjką Ons Jabeur, która w swoim półfinale pokonała Francuzkę Garcię. Zarówno dla Polki, jak i Tunezyjki jest to drugi finał wielkoszlemowy w tym roku.

Świątek vs. Jabeur w TVN

Transmisję z finału US Open Iga Świątek – Ons Jabeur będzie można zobaczyć w sobotę, 10 września o godzinie 22:00. Przeprowadzi ją Eurosport 1, jak i Eurosport Extra w Playerze. Mecz także będzie pokazany w ogólnodostępnej telewizji TVN. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21:55.  Stacja pokazała jak do tej pory wszystkie wielkoszlemowe finały Świątek. Ten ma skomentować Lech Sidor z Piotrem Sierzputowskim. Gośćmi Jakuba Ostrowskiego w studiu będą Dawid Celt, Karol Stopa i Piotra Sierzputowski.

Sport w TVN – oprócz tenisa także skoki narciarskie

TVN będzie dalej pokazywał transmisje z zagranicznych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023. Konkursy w Polsce pokaże TVP. Wszystkie konkursy za to można obejrzeć w Eurosporcie 1. Dodatkowo TVN po raz pierwszy w historii ma pokazać MŚ w narciarstwie klasycznym rozgrywane w Planicy (konkursy skoków).