TVN pokaże sezon 2022/2023 w Pucharze Świata w skokach narciarskich i mistrzostwa świata

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja TVN, podobnie jak w poprzednim sezonie, transmitować będzie Puchar Świata w skokach narciarskich sezonie 2022/2023.

Ponadto stacja po raz pierwszy w historii ma nadać transmisje z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Te na przełomie lutego i marca 2023 roku odbędą się w Planicy. Wszystkie kwalifikacje oraz konkursy będą dostępne także w ramach kanałów linearnych Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.

Z niecierpliwością czekamy także na start Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie pod wodzą nowego trenera jak zawsze będą jednymi z faworytów sezonu rozpoczynającego się już 4 listopada. Kluczowym momentem tego sezonu będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Widzowie będą mogli śledzić walkę o medale na antenach Eurosportu, w całości w Playerze, a także  po raz pierwszy – w TVN! – informuje Biuro Prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

Telewizja Polska pokaże w przyszłym sezonie konkursy Pucharu Świata rozgrywane w Polsce oraz w rumuńskim Rasnowie (prawa z EBU) oraz Letnie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski. Publiczny nadawca ma zapewnione prawa do 2026 roku dzięki umowie z Polskim Związkiem Narciarskim.

Jak wyglądał sezon 2021/2022 w skokach w telewizji?

W sezonie 2021/2022 doszło do zmiany nadawcy Pucharu Świata w skokach narciarskich w telewizji otwartej. Konkursy zagraniczne pokazywała po raz pierwszy w historii telewizja TVN. Konkursy były obudowane studiem przed, w przerwie oraz po zawodach. W nim byli goście Sebastiana Szczęsnego i Damiana Michałowskiego, łączenia ze skocznią, materiały oraz wywiady z zawodnikami. Stacja wykorzystała również metodę wideoportacji, przeprowadzając w trakcie trwania kilku ze studiów w taki sposób łączenia m.in. z Jakubem Kotem. Prezentowano również charakterystykę skoczni, na których odbywały się zawody w dany weekend.  TVN przez cały sezon był dostępny za darmo dla użytkowników Playera, którzy nie mają pakietu w ramach usługi.

fot. TVN/własne

Rywalizację komentowali Igor Błachut i Marek Rudziński, okazjonalnie również Jakub Pieczatowski. Konkursy posiadały odrębne studio na antenie Eurosportu 1, które było nadawane bez reklam w ramach Playera. Tam emitowano również niedzielne kwalifikacje. Piątkowe kwalifikacje do sobotnich zawodów nadawano w Eurosporcie 1. Ponadto prowadzono emisję konkursów Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich na obu antenach marki. Kiedy to było niemożliwe, konkursy były w Playerze.

W TVN nie można było oglądać konkursów rozgrywanych w Polsce, bo te pokazywała w ogólnym dostępie Telewizja Polska w TVP1 i TVP Sport. Były to dwa weekendy w sezonie (Wisła i Zakopane). TVP nie uzyskała sublicencji na pokazywanie zagranicznych konkursów Pucharu Świata, za to pokazała mistrzostwa świata w lotach w Vikersund, do których praw nie posiadała grupa Discovery (obecnie Warner Bros. Discovery) w całej Europie. Ponadto publiczny nadawca wyemitował zawody Pucharu Kontynentalnego z Vikersund oraz Zakopanego, FIS Cupu rozgrywanego w Polsce oraz mistrzostwa świata juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które odbyły się w Zakopanem. W TVP Sport nadawano przez cały sezon magazyn „Sportowy Wieczór – 3. seria”, w którym oprócz analizy zawodów były prezentowane ich skróty. Do nich TVP miała dostęp za pośrednictwem EBU w ramach „news access”.

fot. TVP Sport