TVP Sport pokazuje fragmenty z Pucharu Świata w specjalnym magazynie

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska wystartowała z magazynem „Sportowy Wieczór: Trzecia seria” poświęconym wydarzeniom w sportach zimowych. Główną częścią programu są skoki narciarskie. Od listopada wyłączne prawa do transmisji z Pucharu Świata w skokach narciarskich posiada TVN Grupa Discovery.

W magazynie można obejrzeć rozmowy z ekspertami TVP Sport (Paweł Baran, Michał Chmielewski, Filip Czyszanowski, Mateusz Leleń, Stanisław Snopek) o minionym weekendzie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Program prowadzi Marcin Rams. W programie są także łączenia z reporterem TVP Sport, który był obecny podczas weekendu PŚ, rozmowy z zawodnikami po konkursach, rozmowy na żywo przez Skype z osobami związanymi ze skokami narciarskimi.

fot. TVP Sport

TVP pokazuje w ramach programu skróty sobotnich i niedzielnych zawodów. Skróty Pucharu Świata TVP Sport posiada od Europejskiej Unii Nadawców w ramach „news access”.

Widzowie mogą mieć aktywny udział w programie, pisząc swoje pytania do dziennikarzy pod hasztagiem #skokoholicy. Także oni mogą brać udział w głosowaniu na „Wygranego Weekendu” spośród trzech zaproponowanych przez redakcję zawodników. U dołu ekranu prezentowane są również wyniki konkursów Pucharu Świata.

fot. TVP Sport

TVP w programie pokazuje także „Zimowy Park”, czyli doniesienia w skrócie z innych dyscyplin. Zdjęcia udostępnili Eurosport i Polsat Sport. Można także obejrzeć przygotowania do igrzysk w Pekinie. W programie obecny jest także kącik „Retro skoki”, gdzie są pokazywane archiwalne fragmenty konkursów Pucharu Świata.

Telewizja Polska bez PŚ w skokach narciarskich, pokażą tylko polskie konkursy, igrzyska i MŚ w lotach

Telewizja Polska nie uzyskała sublicencji od TVN Grupa Discovery na pokazywanie w sezonie 2021/2022 Pucharu Świata w skokach narciarskich.  Nadawca publiczny pokaże w tym sezonie tylko konkursy Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Na mocy sublicencji od Discovery pokażą konkursy w ramach igrzysk olimpijskich w Pekinie. TVP pokaże także mistrzostwa świata w lotach w Vikersund. Wszystkie konkursy zagraniczne Pucharu Świata można obejrzeć w telewizji TVN. Stacja dostępna jest za darmo w Playerze. Wszystkie konkursy Pucharu Świata można obejrzeć w Eurosporcie 1.