Interaktywny odcinek serialu „Szkoła” promujący telefon zaufania

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W poniedziałek, 23 września na profilu telewizji TVN w serwisie YouTube został opublikowany interaktywny odcinek serialu „Szkoła”. Widz wciela się w bohatera produkcji i stara się pomóc swoim kolegom ze szkoły.

Akcja serialu rozgrywa się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Główny bohater, w tej roli widz odcinka, przychodzi spóźniony do szkoły. Tam dowiaduje się o dwóch nieprzyjemnych sytuacjach. Koleżanka jest szantażowana, ktoś chce opublikować jej nagie zdjęcia w Internecie. Drugi wątek dotyczy nowego ucznia, z którego wszyscy się naśmiewają.

W grze widz decyduje, co powinien zrobić główny bohater w danej sytuacji. W zależności od decyzji użytkownika, historia będzie miała inne rozwinięcie. Twórcy produkcji przygotowali osiem różnych zakończeń. W każdej wersji, widz na końcu dowiaduje się o istnieniu telefonu zaufania „Niebieska linia”, dzięki któremu można uzyskać wsparcie i pomoc psychologiczną. Tę informację przekazują twórcy internetowi oraz aktorzy z serialu „19+”, m.in.: Sylwia Przybysz, Maria Jeleniewska, Martin Stankiewicz oraz Małgorzata Heretyk.

Za pomysł i realizację projektu odpowiada TVN Emotion Studio. Producentem odcinka była Marta Fujak, a scenarzystą Katarzyna Nocuń-Mszyca.

Interaktywny odcinek serialu „Szkoła” jest kolejnym tego typu projektem w telewizji TVN. Poprzedni – walentynkowy odcinek premierę miał 14 lutego. Pod koniec sierpnia stacja opublikowała również interaktywną grę dotyczącą serialu „Pułapka”.

Premierowe odcinki serialu „Szkoła” można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 15:30 w telewizji TVN.