Jarosław Olechowski nowym dyrektorem TVP3 i OTV Warszawa. Są też inne zmiany

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Dotychczasowy szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski ma otrzymać nowe zadania w Telewizji Polskiej. Pokieruje Programem Trzecim TVP oraz ośrodkiem regionalnym w Warszawie.

Według informacji portalu Onet, Olechowski ma objąć pieczę nad TVP3 oraz OTV Warszawa. Do tej pory był on szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Podczas jego rządów programom informacyjnym telewizji publicznej zarzuca się stronniczość w przedstawianiu informacji i przeprowadzaniu wywiadów. Nie wiadomo, czy pozostanie na stanowisku szefa TAI.

Z innych zmian personalnych dotychczasowa szefowa „Pytania na śniadanie” Aleksandra Zawłocka (zastąpiła ją żona Jacka Kurskiego, Joanna) poprowadzi Agencję Kreacji Rozrywki i Oprawy, a stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP objęła Aneta Woźniak. W TVP Technologie Romana Pedrycza zastąpił Przemysław Herbut.

Ponadto, według informacji dziennikarza Radia Zet Mariusza Gierszewskiego, pracownicy TVP otrzymali zaproszenia na dwa obowiązkowe szkolenia związane z mobbingiem i zmianą pracy. Według jego rozmówcy jest to związane z przygotowaniem do usunięcia ludzi związanych z koalicjantem PiS, Solidarną Polską z ośrodków regionalnych telewizji publicznej. Termin wykonania szkolenia upływa 31 października.

Nowy prezes Telewizji Polskiej

W poniedziałek, 5 września Jacek Kurski przestał być prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Według informacji dziennikarzy politycznych ma on wrócić do polityki. Kurskiego odwołano w głosowaniu podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych, na którym przedstawiał plany na przyszłość dla telewizji publicznej. Funkcję pełnił z przerwami przez 6 lat.

Na stanowisku zastąpił go Mateusz Matyszkowicz, dotychczasowy członek zarządu TVP, a w przeszłości szef TVP Kultura czy TVP1. Nowy prezes zaczął wprowadzać zmiany w funkcjonowaniu telewizji. Jedną z nich było skasowanie z ramówki TVP1 na 17 września koncertu z okazji otwarcia kanału po przekopie Mierzei Wiślanej.