Jesienna bitwa o milion w prime time – „Postaw na milion” kontra „Milionerzy”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

TVN i TVP2 będą nadawać swoje teleturnieje w tym samym paśmie telewizyjnym.

Chodzi o dwa programy – „Postaw na milion” i „Milionerzy”. Według informacji podanych przez Telewizję Polską w ramówce TVP2, teleturniej „Postaw na milion” będzie nadawany od teraz w czwartki o godzinie 20:50. Zaraz po nim mają być nadawane „Polskie biesiady”.

To będzie 26. sezon teleturnieju prowadzonego przez Łukasza Nowickiego. Na jesień zaplanowano 13 odcinków – 12 zwykłych i 1 świąteczny.  Teleturniej jest nadawany od 5 marca 2011 roku. Opiera się na brytyjskim formacie „The Million Pound Drop Live” nadawanym w Channel 4. Do tej pory najwyższą wygraną w polskiej wersji było ocalenie 300 tysięcy złotych w pierwszym sezonie. Teleturniej można oglądać za darmo w serwisie TVP VOD.

Starcie milionów – „Milionerzy” w tym samym paśmie

Równolegle w czwartki będzie na antenie TVN kolejny sezon programu „Milionerzy”. On jest na antenie od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. Oznacza to, że w czwartkowe wieczory program będzie rywalizował z równocześnie nadawanym w Programie Drugim teleturniejem „Postaw na milion”. W tegorocznym sezonie jesiennym zmienią się zasady programu. Pojawią się zmiany w oprawie graficznej oparte na brytyjskiej wersji. Będzie także drugi, ruchomy próg gwarantowany, o którym zdecyduje gracz.

Również będzie 9 odcinków specjalnych, w których do wygrania będą 2 miliony złotych. W ośmiu odcinkach eliminacyjnych gracze będą się kwalifikować do dziewiątego, w którym będą ryzykować swoje wygrane na rzecz walki o wyższe stawki, w tym 2 miliony.  Do tej pory w polskiej wersji nadawanej od 1999 roku pięć osób odpowiedziało poprawnie na ostatnie pytanie. Ostatnim jest Tomasz Orzechowski, który wygrał milion 19 września 2022 roku. Program można oglądać w serwisie Player.

Inny teleturniej z milionem do wygrania – Życiowa szansa

W latach 2000 – 2002 w Telewizji Polsat widzowie mogli oglądać inny teleturniej, w którym do wygrania był 1 milion złotych. Była to „Życiowa szansa”. Program prowadził Krzysztof Ibisz. Aby wygrać milion, trzeba było w nim udzielić poprawnych odpowiedzi na 10 pytań, w każdym z nich grając va banque. Najwyższa wygrana padła w odcinku 25 września 2000 roku i wyniosła 218 tysięcy złotych.