Kamil Stoch ambasadorem akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

  • Telewizja
Autor: mbog

Wystartowała 6. edycja kampanii społecznej Cartoon Network – „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Tym razem ambasadorem akcji został skoczek narciarski Kamil Stoch.

Celem kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj” jest promowanie życzliwych postaw i przeciwdziałanie dokuczaniu. W tym roku odbywa się już szósta edycja akcji. W poprzednich latach ambasadorami byli m.in. Robert Lewandowski oraz Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak.

Z przyjemnością dołączyłem do grona ambasadorów kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”! Wartości takie jak życzliwość i fair play są mi szczególnie bliskie. Od kiedy pamiętam, kierowałem się nimi zarówno w sporcie, jak i w życiu. Dobro powraca – z tym przekazem chciałbym dotrzeć do każdej miejscowości, do każdej szkoły, do każdego dziecka. Apeluję do nauczycieli, opiekunów i rodziców: bądźmy w jednej drużynie, wspólnie realizujmy odpowiedzialną misję szerzenia wzajemnego szacunku – komentuje Kamil Stoch.

W celu wsparcia nauczycieli w promowaniu życzliwych postaw na stronie internetowej kampanii zamieszczono bezpłatne materiały edukacyjne przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Są to scenariusze lekcji, przewodnik metodyczny, minizadania i miniprojekty dla uczniów szkół podstawowych. Wszystkie pomoce są dostosowane do wariantu nauki zdalnej. Na stronie udostępniono również porady dla dzieci i rodziców przygotowane we współpracy z Pracownią Psychologiczną NINTU.

Honorowy patronat nad kampanią Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj” objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. W ramach akcji na antenie Cartoon Network i w wybranych kanałach Platformy Canal+, a także w mediach społecznościowych będzie można zobaczyć specjalny spot z udziałem ambasadora akcji.

Akcja Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj” potrwa do 20 grudnia.