Kanały Canal+ w ofercie Polsat Box

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

Platforma Polsat Box (dawniej Cyfrowy Polsat) od czwartku, 9 grudnia doda do swojej oferty kanały tematyczne od Canal+. Dotychczas wspomniane stacje były dostępne na wyłączność w Platformie Canal+ i w sieciach kablowych,

Kanały te będą dostępne na nowej liście kanałów operatora. Do oferty dołączą: Ale Kino+ (p. 424), Canal+ Domo (p. 709), Canal+ Kuchnia (p. 706), Planete+ (p. 605) MiniMini+ (p. 507), TeleToon+ (p. 508) oraz Novelas+ (p. 439).

Canal+ Kuchnia nadawany jest również w Czechach i na Słowacji, fot. Canal+

Ale Kino+ to kanał z filmami z całego świata, filmami klasycznymi, a także niezależnymi. W ofercie znajdują się dokumenty i reportaże dotyczące kinematografii. Canal+Domo poświęcony jest wystrojowi wnętrz, projektowaniu domów i ogrodów. Nadaje również w Czechach i na Słowacji.  Canal+Kuchnia spogląda na tematy dotyczące kuchni i podróżom. MiniMini+ nadaje bajki pozbawione przemocy, dla dzieci od 3 do 8 lat. TeleToon+ to kanał przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym.  Jest on polskim odpowiednikiem francuskiej stacji o tej samej nazwie. Planete+ nadaje dokumenty poświęcone historii dawnej i tej najnowszej, a także aktualnym wydarzeniom na świecie. Novelas+ to najnowszy kanał rodziny Canal+, w którym można obejrzeć latynoskie i tureckie telenowele.

Nowa lista Polsat Box

Od czwartku, 9 grudnia abonenci Polsat Box zobaczą na swoich dekoderach nową listę kanałów. Kanały na pozycji od 1 do 199 pozostaną bez zmian. Na pozycjach od 200 do 299 znajdą się z kolei wyłącznie stacje Grupy Polsat Plus. Lista otrzyma podział na 7 tematycznych kategorii: „Sport”, „Filmy i seriale”, „Dla dzieci, edukacja”, „Rozrywka, lifestyle, muzyka”, „Premium” i „Informacje”. Aktualizacja listy kanałów w dekoderach zostanie przeprowadzona automatycznie i nie będzie wymagała dodatkowych działań po stronie klientów.

Spór Polsatu z Canal+

Od momentu ich powstania powyższe kanały były dostępne na wyłączność w ofercie Platformy Canal+ (dawniej Cyfra+ i nc+). Kwestia ich dostępności w Polsat Box (dawniej Cyfrowy Polsat) oraz kanałów Polsatu w Platformie Canal+ (dawniej Cyfra+ i nc+) była kwestią sporu między obiema platformami.  Spór częściowo zakończono 1 września 2010 roku, kiedy Cyfra+ dołączyła do swojej oferty Polsat, Polsat 2, Polsat Film, Polsat Play, Polsat Cafe i Polsat JimJam. W kolejnych latach Cyfra+, potem nc+ i wreszcie Platforma Canal+ dołączyła do swojej oferty kolejne kanały grupy Polsat.

Z kolei w lipcu 2019 roku w ofercie Cyfrowego Polsatu (obecnie Polsat Box) znalazły się dwa sportowe kanały Canal+ – Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4. Za ich pośrednictwem można zobaczyć wszystkie spotkania Ekstraklasy. Wspomniane stacje dostępne są w ramach pakietu dodatkowo płatnego pakietu „Ekstraklasa” za 10 zł miesięcznie, wyłącznie w pakiecie L (123 zł miesięcznie).