Ruszyły dwa nowe kanały – Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mbog

11 lipca, w czwartek platforma NC+ uruchomiła dwa nowe kanały sportowe – Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4. Anteny są dedykowane rozgrywkom PKO Ekstraklasy. Kanały będą oferowane w modelu dystrybucji pozwalającym również na włączenie ich do oferty innych operatorów telewizyjnych.

Na dwóch nowych kanałach będzie można zobaczyć wszystkie 296 meczów najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce (część w programie Multiliga+), magazyny ligowe prowadzone przez dziennikarzy i ekspertów Canal+ oraz skróty i analizy spotkań. Ramówkę Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4 uzupełnią archiwalne nagrania najciekawszych wydarzeń ligowych ostatnich lat oraz materiały poświęcone aktualnemu sezonowi rozgrywek.

Nowe kanały są udostępnione bez dodatkowych opłat dla abonentów platformy NC+ korzystających z pakietów telewizyjnych lub opcji dodatkowych zawierających osiem kanałów Canal+, w tym również dla abonentów NC+ w Orange TV, oraz posiadaczy pakietu z Canal+ w ramach Player+.

Uruchomienie dwóch nowych kanałów dedykowanych rozgrywkom PKO Ekstraklasy pozwoli na rozszerzenie modelu dystrybucji krajowych rozgrywek o kolejne platformy telewizyjne. Długofalowo to korzyść nie tylko dla wszystkich kibiców, ale również dla PKO Ekstraklasy i klubów piłkarskich. Dla nas to jednocześnie możliwość monetyzacji kosztownych praw sportowych na całym rynku, a nie tylko na własnej platformie – powiedziała Edyta Sadowska, prezez zarządu platformy NC+.

Wszystkie mecze PKO Ekstraklasy, skróty, analizy i magazyny ligowe będzie można zobaczyć również niezmiennie na pozostałych antenach Canal+ i nSport+ oraz za pośrednictwem telewizji mobilnej NC+ GO i w serwisie Canal+ Sport Online.

Platforma NC+ przedłużyła prawa telewizyjne do transmisji spotkań Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. Nowa umowa gwarantuje NC+ prawa do transmisji wszystkich 296 meczów sezonu zasadniczego i rundy finałowej, w tym nawet 100 spotkań w jakości 4K UHD na kanale Canal+ 4K Ultra HD. Ponadto na antenach Telewizji Polskiej będzie można równolegle obejrzeć jedno spotkanie w każdej kolejce.