Katarzyna Borowiecka z Radia 357 do Radiowej Trójki. Powrót dziennikarki

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Zmiany w Radiowej Trójce. Rozgłośnia zyskała nową szefową Redakcji Słowa.

Została nią Katarzyna Borowiecka. Oznacza to, że dziennikarka wraca do publicznego nadawcy z Radia 357. Do lutego 2024 była tam gospodynią autorskiej audycji filmowej „Ekranizacja” i cyklu o komiksach „Świat w dymkach”.

W ramach kompetencji kierowniczki redakcji, Borowieckiej będą podlegały pasma prezentujące zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej kultury oraz programy poruszające zagadnienia społeczne i tematy, które Trójka chce omawiać ze swoimi słuchaczami. 

To ważny moment dla naszej anteny. Jednym z głównych filarów odbudowania znaczenia i przywrócenia Trójce jej kulturotwórczej roli, jest słowo. Wyrugowane z anteny w ostatnich latach, powróci niebawem w licznych propozycjach, które oddaliśmy pod opiekę Katarzynie Borowieckiej. Opieramy się na jej wieloletnim doświadczeniu i radiowej pasjimówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Kim jest Katarzyna Borowiecka?

Katarzyna Borowiecka to dziennikarka radiowa i telewizyjna.W latach 2007-2020 pracowała w Programie Trzecim Polskiego Radia, gdzie prowadziła m.in. „Klub Trójki”, pasma przedpołudniowe i audycję „ABC popkultury”. W latach 2015-2019 w Canal+ prowadziła „Aktualności Filmowe+”, współpracowała też z Ale Kino+ i TVP Kultura.  W 2018 za autorską audycję „ABC Popkultury” nagrodzona przyznawanym przez studentów dziennikarstwa – MediaTORem w kategorii NawigaTOR(ka). To kategoria dla dziennikarzy, dzięki którym poglądy odbiorców zaczynają iść nowymi torami.

Zmiany w Radiowej Trójce

Zmiany w mediach publicznych dotknęły między innymi Programu Trzeciego Polskiego Radia. Agnieszka Szydłowska w połowie stycznia tego roku została dyrektorką-redaktorką naczelną rozgłośni. Dziennikarka współpracowała poprzednio z Polskim Radiem w latach 2003 – 2020, następnie była w Radiu 357.

Wśród jej transferów do rozgłośni jest między innymi Renata Grochal, która od początku kwietnia będzie prowadziła rozmowy polityczne na antenie rozgłośni. Zastąpi Beatę Michniewicz, która odeszła na emeryturę.