„Seksmisja”, „Miś”, „Krzyżacy”. Klasyki polskiego kina w CANAL+ online

  • Serwisy wideo
Autor: mab

Ofertę serwisu CANAL+ online wzbogaciły kolejne tytuły. Użytkownicy platformy mogą oglądać klasyki rodzimego kina z biblioteki Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

W założonej w 1949 roku, jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przez ponad 70 lat powstawały największe działa najważniejszych polskich filmowców. Obrazy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Antczaka, Krzysztofa Kieślowskiego i Jerzego Hoffmana.

Użytkownicy CANAL+ online mogą obejrzeć nagrodzone na międzynarodowych festiwalach produkcje: „Krótki film o miłości”, „Krótki film o zabijaniu”, „Trzy kolory: Niebieski”, „Panny z wilka”, „Człowiek z żelaza” oraz „Ziemia obiecana”.

Polskie komedie

Biblioteka WFDiF to także ikoniczne komedie, które bawiły i wciąż bawią kolejne pokolenia Polaków. Od najsłynniejszej polskiej satyry na słusznie minioną epokę „Miś”, przez „Kingsajz” i „Seksmisję”, po dwie odsłony „Vabank” Juliusza Machulskiego. Dostępne są również produkcje, takie jak „Chłopaki nie płaczą”, czy „Dzień świra”.

Nie można również nie wspomnieć o legendarnych ekranizacjach polskich epopei narodowych. Udostępniono „Faraona” Jerzego Kawalerowicza, przeniesionych na ekran przez Aleksandra Forda „Krzyżaków”, dramat „Noce i dnie” Jerzego Antczaka oraz „Lalkę” Wojciecha Hasa, w której w Izabelę Łęcką wcieliła się zjawiskowa Beata Tyszkiewicz.