„Królewski weekend” na antenie TVP Kobieta

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

Od czwartku, 6 stycznia, Święta Trzech Króli, do niedzieli, 9 stycznia TVP Kobieta zaprasza widzów na królewski weekend. Na antenie nie zabraknie dworskich obyczajów, mody, ale też filmów i rozmów z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej.

W czwartek, 6 stycznia o godzinie 16:30 stacja pokaże pierwszy z czterech odcinków serii ujawniającej najgłębsze tajemnice brytyjskiej monarchii „Windsor. Największa miłość Elżbiety II”.

Natomiast o godzinie 19:00 premiera cyklu dokumentalnego znad Tamizy „Res Poloniae”, w którym o Polsce z oddali opowiedzą goście. Bohaterką pierwszego odcinka jest przyjaciółka rodziny królewskiej, portrecistka Lady Barbara Hamilton, której prace zdobią pałace i muzea na całym świecie. W kolejnych dniach Lady Fiona Carnarvon opowie o życiu brytyjskiej arystokracji, a dzień później brytyjski pretendent do tronu George Windsor uchyli rąbka tajemnicy na temat swych zamiłowań do polskiej literatury. Cykl zakończy w niedzielny wieczór Jego Wysokość Edward Windsor.

Wieczorem, o godzinie 21:30 TVP Kobieta wyemituje nagrodzony czterema Oskarami film „Jak zostać królem?”. W rolę króla Jerzego VI Windsora, uczącego się na nowo pełnić monarsze obowiązki i pokonującego lęk przed publicznymi wystąpieniami, wcielił się Colin Firth.

8 stycznia o godzinie 14:05 świąteczne wydanie „Kwiatów na warsztat”, w którym prowadząca przybliży widzom symbolikę róży jako królewskiego kwiatu. Na zakończenie królewskiego weekendu w niedzielę, 9 stycznia TVP Kobieta zaprosi o godzinie 14:30 na odcinek francuskiego cyklu dokumentalnego „Książe Karol, wieczny następca tronu”. Dokument przybliży życie i poglądy najstarszego syna Królowej Elżbiety II, męża zmarłej księżnej Diany, księcia Karola.

TVP Kobieta nadaje od 8 marca 2021 roku. Stacja jest dostępna w sieciach kablowych, a także w naziemnej telewizji cyfrowej: na MUX8 (wersja SD) i testowym multipleksie TVP (wersja HD)