„Kryminalna majówka” z Rock Radiem

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

Seryjni mordercy, zbrodnie, które wstrząsnęły światem, oraz klasyka rocka – tak zapowiada się tegoroczna majówka z Rock Radiem. Zespół stacji zaproponuje słuchaczom audycje m.in. o legendach muzyki rockowej i ich konfliktach z prawem.

W sobotę, 1 maja w godzinach 10:00-15:00 na antenie Rock Radia Michał Żołądkowski przyjrzy się teoriom spiskowym związanym z niewyjaśnionymi i tajemniczymi zgonami legend rocka. Słuchacze rozgłośni dowiedzą się, czy Jim Morrison faktycznie zmarł na atak serca, a także czy Brian Jones, współzałożyciel The Rolling Stones, znaleziony martwy w basenie, utonął sam czy ktoś mu pomógł. Natomiast od 15:00 do 20:00 Mariusz Stelmaszczyk będzie opowiadać słuchaczom o klasykach rocka, m.in AC/DC, The Beatles czy Black Sabath, które zainspirowały zbrodniarzy.

2 maja od godziny 10:00 do 15:00 dzięki Rock Radiu będzie się można dowiedzieć, jakie konflikty z prawem miały legendy rocka. Natomiast po 15:00 na antenie rozgłośni pojawi się polska królowa kryminałów – Katarzyna Bonda. Opowie Mariuszowi Stelmaszczykowi o tym, czy rzeczywiście zbrodnia niejedno ma imię, a także czym kieruje się zabójca i jak go rozpracować.

Natomiast w poniedziałek w porannej audycji „Powstanie Rock Radia” (7:00-10:00) Jan „Bajor” Bajorek porozmawia z generałem Adamem Rapackim o największych gangach w Polsce. Od godziny 10:00 stacja prezentować będzie klasyki rocka, których inspiracją były prawdziwe zbrodnie. Wśród nich znajdą się np. piosenka „Polly” Nirvany czy „I Don’t Like Mondays” zespołu The Boomtown Rats. Na audycję zaprosi słuchaczy Tomasz Obertyn. Po 15:00 gościem Rock Radia będzie jedyny policjant w Polsce trzykrotnie odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę – Jerzy Dziewulski. Ekspert opowie o kryminalnych sprawach z bliska. Audycję poprowadzi Tomasz Miara.

Rock Radio

Rock Radio

Cztery lokalne stacje radiowe nadające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentują one na antenie wyłącznie utwory rockowe. Na antenie Rock Radia można usłyszeć artystów takich jak Led Zeppelin, The Doors, Queen, Perfect, AD/DC i U2. Właścicielem rozgłośni jest Agora.