„Lato z Radiem Festiwal 2019” w czterech miastach

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

28 czerwca, w piątek wystartuje kolejna edycja „Lato z Radiem Festiwal”. Tym razem ekipa Polskiego Radia odwiedzi cztery miasta: Zakopane, Puck, Stalową Wolę i Kraków. Na wszystkie koncerty i wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny.

Pierwszy koncert w ramach „Lato z Radiem Festiwal” odbędzie się w dniach 28-29 czerwca w Zakopanem. Pierwszego dnia uczestnicy zabawy usłyszą tam Włodka Pawlika i jego trio na jazzowo grającego Moniuszkę. Wystąpi też Kapela ze Wsi Warszawa oraz Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego. W festiwalową sobotę 29 czerwca czeka publiczność zmiana rytmów – Hanka Rybka, jazzowa wokalistka zakochana w swoim Podhalu i jego muzycznych tradycjach. Następnie na scenie pojawią się: Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Sławek Uniatowski oraz Krzysztof Zalewski.

W lipcu „Lato z Radiem Festiwal” zawita do Pucka. 19 i 20 lipca także mieszkańcy północnej Polski oraz wypoczywający tu turyści będą mieli okazję usłyszeć i spotkać Warszawskie Combo Taneczne, Kapelę ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band oraz Sławka Uniatowskiego. W Pucku wystąpi również Muniek z nowym zespołem i nowym repertuarem oraz artysta-niespodzianka.

9 i 10 sierpnia w Stalowej Woli pojawi się Kortez, a także zespół Perfect. Ponownie na festiwalowej scenie Polskiego Radia wystąpią: Muniek, Kapela ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band i Sławek Uniatowski.

Wielki finał trasy odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Krakowie. Przez dwa dni odbędzie się osiemnaście koncertów. w piątek zagrają: Smolik/Kev Fox, The Dumplings, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Król, Przybysz-Przybysz, Muniek z zespołem, Mazolewski/Porter, Fisz Emade Tworzywo, Nosowska, Voo Voo. Natomiast w sobotę wystąpią: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Chopin University Big Band, Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia Pietrucha i Daria Zawiałow.

Dlaczego to robimy? Zeszłoroczny sukces Festiwalowej Gdyni, gdzie przyjechało ponad 100 tys. ludzi sprawił, że nabraliśmy apetytu na więcej. Skoro słuchacze Polskiego Radia tak kochają muzykę i to tę ambitną, dlaczego mielibyśmy ograniczać się do jednego miasta i jednego terminu? Nasz festiwal będzie cieszył publiczność i słuchaczy przez całe wakacje – powiedział Andrzej Rogoyski, prezes Polskiego Radia.

Większość wydarzeń festiwalowych można będzie śledzić na portalu Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych. Koncerty transmitowane będą na antenach Polskiego Radia. Dodatkowo z każdego z festiwalowych miast nadawane będą audycje z udziałem publiczności, m.in. „Zapraszamy do Trójki”, „Muzyczna Jedynka”, „Dwójka na miejscu” i „PlanAir Czwórki”. W strefach festiwalowych odbywać się będą spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi, zabawy dla dzieci oraz warsztaty radiowe.

Poprzednia edycja „Lato z Radiem Festiwal” odbyła się w Gdyni.